Radni gminy Osjaków, reprezentujący interesy sołectwa Drobnice, z okazji Dnia Samorządowca, postanowili zorganizować specjalne spotkanie. Do miejscowej remizy zaprosili wszystkich, którzy w przeszłości pełnili funkcję radnych gminnych.
Takim oto sposobem samorządowcy z Drobnic mieli okazję do powspominania starych czasów, problemów i inwestycji.
- Chcieliśmy uhonorować wszystkich, którzy byli radnymi z Drobnic, od powstania samorządów, czyli 1990 roku – mówi Sylwia Walczak, przewodnicząca Rady Gminy Osjaków.
- Zaprosiliśmy ich na poczęstunek i wspólną rozmowę w remizie – dodaje.
Aktualnie zasiadający w Radzie Gminy Osjaków radni z Drobnic, przekazali na ręce swoich poprzedników podziękowania
Przy okazji
- Była kawa, herbata, ciasto i dużo wspomnień – opowiada Roman Wróbel, radny Rady Gminy Osjaków.
Obecnie piastujący rolę radnych, poszukują zdjęć z dawnych lat, przedstawiających życie społeczności lokalnej i działalność ówczesnych radnych oraz aktywistów.
- Może ktoś ma w swoich zasobach, jakieś ciekawe zdjęcia z Drobnic, z jakichś imprez, czy np. otwarcia drogi, szkoły czy z innych okazji, związanych z działalnością samorządu? – pyta radna Walczak i zachęca do kontaktu osoby posiadające historyczne fotografie.
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze