W Lututowie urządzono ćwiczenia pod nadzorem oficerów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie. W ćwiczeniach m.in. brały udział jednostki: OSP KSRG Chojny, KSRG Ochotnicza Straż Pożarna Lututów, KSRG Ochotnicza Straż Pożarna Niemojew, OSP Piaski, OSP HUTA Jrg Wieruszów, oraz Policja. A scenariusz ćwiczeń wyglądał tak: W Urzędzie Miejskim doszło do pożaru na jednej z kondygnacji, w którym ucierpiały osoby. Jednostki z gminy Lututów wraz z JRG Wieruszów ewakuowały osoby poszkodowane oraz zlokalizowali pożar. Z uwagi na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego, strażacy zostali zadysponowani zastępem SLRMed celem udzielenia pomocy medycznej osobom poszkodowanym.