Dziś, 26 maja, Dzień Matki. Z tej okazji chłopcy z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, w trakcie zajęć w redakcji gazety i portalu kulisy.net, stworzyli artykuł o tym jakie są ich mamy i za co je kochają.
Mama Kuby ma na imię Katarzyna, choć najczęściej wszyscy zwracają się do niej Kasia. Jest wysoka, ma ciemne włosy, brązowe oczy. Lubi ubierać się w sukienki, ale też czasem zakłada spodnie. Jest kochana, wrażliwa, miła, wesoła, uśmiechnięta. Gotuje smaczne obiady, czasami piecze ciasta.
Za co Kuba kocha swoją mamę?
- Mama wie co mi dolega, gdy jestem chory – mówi Kuba i dodaje, że najbardziej kocha mamę za to, że zawsze robi mu pyszne kanapki do szkoły.
- Mama mówi, żebym uważał na drogę, gdy jadę rowerem. Zawsze dzwoni do mnie i mówi o której mam wrócić. Ale i tak czasami się spóźniam – dodaje.
Przy okazji artykułu, podobnie jak pozostali uczestnicy zajęć, Jakub składa życzenia swojej mamie.
- Kochana mamo życzę Tobie wszystkiego najlepszego, szczęścia, pomyślności, dużo zdrowia, miłości, uśmiechu, dużo dobrych chwil z najbliższymi i rodziną.
- Moja mama ma na imię Beata – mówi z dumą Patryk.
- Ma brązowe włosy i jest piękna – uśmiecha się.
Patryk zaznacza, że jego mama jest kochana, pomocna, miła. Mamie dziękuje za miłość i życie.
- Kocham ją. Jest piękna i miła – powtarza Patryk.
Czego Patryk życzy swojej mamie Beacie?
- Droga Mamo życzę Tobie sto lat życia w zdrowiu. I tyle – kończy z uśmiechem.
Mama Mikołaja ma na imię Ewa. Ma brązowe włosy, niebieskie oczy. Chodzi w spodniach i w sukienkach.
- Jest kochana, miła, pomocna, słodka. Gotuje pyszne obiady. Jest fajna – mówi Mikołaj.
Za co Mikołaj kocha swoją mamę?
- Za to, że mnie kocha, kupuje mi ubrania i ma marzenia – odpowiada Mikołaj.
- Kocham mocno mamę. I to wystarczy – kończy.
A takie oto życzenia składa mamie Mikołaj:
- Kochana Mamo, życzę Tobie zdrowia, żebyś była szczęśliwa. Życzę byś miała zawsze uśmiech na twarzy. Życzę mamie dużo pieniędzy, radości i żeby spełniły się Twoje marzenia. Sto lat!
Mama Marka ma na imię Jola, czyli Jolanta. Ma blond włosy, zielone oczy, zawsze jest uśmiechnięta i wesoła. Jest pomocna i troskliwa.
Marek swoją mamę kocha przede wszystkim za to, że zawsze mu pomaga i go wspiera.
- Kocham ją też za to, że gotuje dobre obiady – podkreśla Marek.
Czego Marek życzy swojej mamie?
- Życzę Tobie Mamo wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
- Moja mama ma na imię Joanna, ale czasami mówią do niej Asia – opowiada Franek.
Mama Franka ma niebieskie oczy i blond włosy. Jest radosna, dumna z syna i córki.
Franek bardzo kocha swoją mamę. Za co najbardziej?
- Kocham ją bardzo, bo zna się na muzyce. Wie co dobre, a co złe. Kocham ją też za pomoc i za to, że ma pasje takie jak ja. Zna się na ubraniach i nie tylko – mówi Franek i dodaje, że jest jej wdzięczny za wychowanie.
Oto życzenia od Franka dla mamy:
- Życzę Tobie Mamo, dużo zdrowia, radości i wszystkiego o czym marzysz!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze