05/05/2025 | Autor: Kulisy Powiatu | źródło: kulisy.net
Mieszkańcy Patrzykowa rozpoczęli świętowanie w niedzielę 3 maja. Na uroczystej mszy ku pamięci ofiar zbrodni hitlerowskich nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz, delegacji służb i instytucji. Lokalna społeczność przybyła licznie, reprezentacje były wielopokoleniowe. Seniorzy, jak Zofia Strugacz czy Genowefa Kozłowska, nie mogli przepuścić okazji spotkania towarzyskiego. Po mszy wszyscy udali się na biesiadę w remizie strażackiej, gdzie gospodarze z patrzykowskiego KGW zadbaszli o smakowite dania, a Andrzej Rajnert stał się mistrzem grillowania. Majowa niedziela minęła w miłej atmosferze - dzieci bawiły się, dorośli rozmawiali, a seniorzy cieszyli się chwilą w gronie sąsiadów. Za rok - powtórka z rozrywki!
fot.: Joanna Major
fot.: Joanna Major
fot.: Joanna Major
fot.: Joanna Major
fot.: Joanna Major