22 kwietnia złożono przy pomniku powstańców poległych w walce w bitwie pod Kluskami. Urzędnicy, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy Dzietrznik oddali hołd poległym bohaterom.
22 kwietnia na cmentarzu w Dzietrznikach złożono kwiaty przy pomniku Powstańców z oddziału Franciszka Parczewskiego poległych w walce z wojskami rosyjskimi w bitwie pod Kluskami 22 kwietnia 1863 roku. Przy pomniku wartę pełnili harcerze z 21 Wielopoziomowej drużyny harcerskiej Leśni Skauci z Załęcza Małego, oraz miejscowi rekonstruktorzy z Pątnowa.
Na wydarzeniu obecna była grupa uczniów wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Dzietrznikach, oraz wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk wraz z samorządem.
- Chcemy złożyć hołd naszym lokalnym bohaterom – mówi w rozmowie z reporterem portalu kulisy.net Aleksandra Żuberek, nauczycielka ze szkoły w Dzietrznikach
- To jest okazja żeby pokazać dzieciom pewne wartości, wskazać jakich ludzi obierać za wzory oraz uczyć patriotyzmu. Jak powiedział Józef Piłsudski „Kto nie pamięta o przeszłości, nie ma prawa do przyszłości” - akcentuje pedagog
Po złożeniu kwiatów przez delegacje, głos zabrał wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk, który opowiedział historię powstańców w walce pod Kluskami, oraz podziękował wszystkim za obecność i pamięć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze