Reklama

Amelia Pawelus mistrzynią Polski na 3000 metrów: Złoty medal w Radomiu

W wielkim stylu rozpoczynają się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 20 w Radomiu, gdzie Amelia Pawelus, reprezentująca barwy Omegi Kleszczów, zdobyła złoty medal w biegu na 3000 metrów na otwartym stadionie.

Młoda biegaczka, trenowana przez Mateusza Urbaniaka, pokonała swoje rywalki i okazała się najlepsza spośród 22 zawodniczek startujących w tej konkurencji. Amelia Pawelus przebiegła dystans 3000 metrów w czasie 9 minut, 56 sekund i 84 setnych sekundy, bijąc tym samym swój własny rekord życiowy.

Pawelus pochodzi z Suchowoli w gminie Rząśnia i jest uczennicą Zespołu Szkół w Pajęcznie. Wyjątkowy talent i determinacja przyniosły jej sukces, który z pewnością zapisze się na kartach polskiej młodzieżowej lekkiej atletyki.

Reklama

Zwycięstwo Amelii to nie tylko osobisty triumf, ale również powód do dumy dla klubu LKS Omega Kleszczów oraz dla jej rodzinnej gminy. Dzięki ciężkiej pracy pod okiem trenera Urbaniaka, młoda biegaczka osiągnęła znaczący sukces, który może być początkiem jeszcze większej kariery sportowej.

Amelia Pawelus na dystansie 3000 metrów jest aktualną podwójną mistrzynią Polski do lat 20. Zawodniczka LKS-u Omegi Kleszczów złoto wywalczyła również w halowych Mistrzostwach Polski, które na hali Ślęży Wrocław były rozgrywane w lutym tego roku.

Reklama

Gratulujemy Amelii Pawelus i życzymy jej dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/07/2024 11:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości