Antonina Graczyk, mieszkanka Strobina w gminie Konopnica świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny, przyjaciół oraz przedstawicieli lokalnych władz. Jubileusz był okazją do wspomnień, wzruszeń i podziękowań za długie, pełne pracy i rodzinnego ciepła życie.
Uroczystość zorganizowano 27 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Strobinie. Z okazji tak pięknego jubileuszu seniorkę odwiedzili: wójt gminy Konopnica Jacek Kurowski, sekretarz gminy Longina Oleszczuk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Madeja, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy Daniel Sibiak, radny Waldemar Wolny, sołtys Joanna Dugacz oraz kierownik ŚDS w Strobinie Karolina Najgebauer.
Szanowni goście wręczyli drogiej jubilatce kwiaty oraz upominki. Nie zabrakło oczywiście tortu, toastu z lampką szampana oraz tradycyjnego 200 lat!.
Dostojna seniorka od zawsze związana jest ze Strobinem, gdzie wspólnie z mężem Władysławem przez wiele lat prowadziła gospodarstwo rolne. Oboje z zaangażowaniem dbali o rodzinę, dom i codzienne obowiązki. Wychowali troje dzieci, doczekali się pięciorga wnuków oraz sześciorga prawnuków.
Mimo licznych obowiązków angażowała się także w życie lokalnej społeczności, działając w Kole Gospodyń Wiejskich.
- Pani Antonina Graczyk jest osobą silną, pogodną i bardzo życzliwą. Chętnie przebywa wśród innych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Strobinie - mówi Karolina Najgebaur, p.o. kierownika ŚDS w Strobinie.
- Chętnie uczestniczy w zajęciach oraz wydarzeniach organizowanych w ośrodku, wnosząc do wspólnych spotkań wiele serdeczności i ciepła - dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze