Ponad pół tonowe zwierzęta, przechadzają się po radomszczańskich lasach. Są nieuchwytne od jesieni zeszłego roku.
Jak podaje Urząd Gminy w Gidlach (woj. łódzkie), na ich terenie, w pobliżu kilku miejscowości, widziane były dwa dorosłe osobniki oraz jedno cielę. Szybko okazało się, że zwierzęta uciekły z gospodarstwa hodowlanego koło Kłomnic (woj. śląskie). Właściciel bizonów już od jesieni zeszłego roku, stara się namierzyć i odłowić ponad pół tonowe zwierzęta. Urząd Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku apelują do mieszkańców aby w przypadku zauważenia bizonów, pod żadnym pozorem nie zbliżać się do nich. Jest to gatunek inwazyjny, nie występujący naturalnie w naszym środowisku. Zgodnie z literą prawa, łódzka Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powinna wydać decyzję o eliminacji tych osobników, aby nie stanowiły zagrożenia dla ludzi i zwierząt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze