Reklama

Bizony uciekły z gospodarstwa. Trwają poszukiwania.

Ponad pół tonowe zwierzęta, przechadzają się po radomszczańskich lasach. Są nieuchwytne od jesieni zeszłego roku.

Jak podaje Urząd Gminy w Gidlach (woj. łódzkie), na ich terenie, w pobliżu kilku miejscowości, widziane były dwa dorosłe osobniki oraz jedno cielę. Szybko okazało się, że zwierzęta uciekły z gospodarstwa hodowlanego koło Kłomnic (woj. śląskie). Właściciel bizonów już od jesieni zeszłego roku, stara się namierzyć i odłowić ponad pół tonowe zwierzęta. Urząd Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku apelują do mieszkańców aby w przypadku zauważenia bizonów, pod żadnym pozorem nie zbliżać się do nich. Jest to gatunek inwazyjny, nie występujący naturalnie w naszym środowisku. Zgodnie z literą prawa, łódzka Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powinna wydać decyzję o eliminacji tych osobników, aby nie stanowiły zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości