Reklama

BURMISTRZ OKRASA BĘDZIE ZARABIAŁ MNIEJ

23/02/2023 14:20

Radni Rady Miejskiej zdecydowali o zmniejszeniu wynagrodzenia burmistrza Wielunia. Paweł Okrasa, po obniżce będzie zarabiał, wg. następującego wyliczenia:
1/ wynagrodzenie zasadnicze 8350 zł
2/ dodatek funkcyjny 2760 zł
3/ dodatek specjalny 3333 zł.


Po zmianach wynagrodzenie wraz z 20 proc. stażowym, liczonym od wynagrodzenia zasadniczego, będzie wynosiło 16113 zł, przed zmianą 17400 zł.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 marca.
Zmniejszenia wynagrodzenia dla burmistrza domagało się dziewięciu radnych, na czele z Piotrem Radowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej.
W uzasadnieniu, podpisanym przez wspomnianą „dziewiątkę” radnych czytamy:
„Burmistrz Paweł Okrasa wykazał się niegospodarnością w zarządzaniu majątkiem i finansami Gminy Wieluń, za co został ukarany przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych trzema upomnieniami i jedną naganą. Ostatnie upomnienie odnosiło się do przekroczenia uprawnień jakiego dopuścił się podpisując umowę nr 852/21 z dnia 16.12.2021 r. na kwotę 150 000 zł i w konsekwencji Burmistrz zaciągnął zobowiązanie niemieszczące się w planie finansowym Gminy Wieluń. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Wielunia w przeprowadzonych kontrolach stwierdziła wiele nieprawidłowości, przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Wielunia.
Bardzo wiele zastrzeżeń pod adresem Burmistrza Wielunia dotyczy wyjątkowej opieszałości w realizacji ważnych dla rozwoju gminy inwestycji. To efekt między innymi chaotyczności i nieterminowości realizacji wymaganych procedur. Budowa niektórych planowanych przedsięwzięć nie została w ogóle rozpoczęta, takich jak budowa hal sportowych czy kompleksu basenów. W kwestii etyki różnych poczynań pana Burmistrza to należy wspomnieć skandaliczną decyzję Burmistrza Okrasy w kwestii organizacji w hali WOSIR-u gali MMA VIP-4, która doprowadziła do naruszenia dobrego imienia naszego miasta Wielunia i ośmieszenia jego mieszkańców. W przypadku pracowników samorządowych szczególnej ocenie podlega strona etyczna ich działań i sposobów osiągania celów.
Przede wszystkim wszelkie poczynania powinny być motywowane wyłącznie dobrem publicznym, realizowane w sposób rzetelny, oszczędny oraz jawny. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria i ocenę pracy Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy należy stwierdzić, iż wynagrodzenie jakie otrzymuje jest za wysokie do efektów jego pracy”.

Reklama

Za obniżeniem wynagrodzenia burmistrza głosowało 12 radnych, przeciw 7.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości