Reklama

Charytatywne spotkanie na łowisku w Felinowie: Z wody wyciągali głównie jesiotry

Na Łowisku Felinów w powiecie wieluńskim odbyły się charytatywne zawody wędkarskie, podczas których zebrano ponad 2 tysiące złotych. Środki zostaną przeznaczone na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Komornikach.

Charytatywne Spotkanie Wędkarskie w Felinowie

Działo się dziś, w niedzielę 15 grudnia, na Łowisku Felinów, w powiecie wieluńskim. Charytatywne Spotkanie Wędkarskie przejdzie do historii jako bardzo udana impreza ze szczytnym celem. W trakcie wydarzenia rozegrały się zawody, które przyciągnęły zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i osoby wspierające szczytny cel.

Mimo niesprzyjających warunków, 18 wędkarzy podjęło się wyzwania i zawalczyło o puchary. Zawody rozpoczęły się o godzinie 7. Rano, zbiórką uczestników, po której wędkarze rozlokowali się w maksymalnie pięcioosobowych sektorach. Łowienie rozpoczęło się godzinę później i trwało aż do 14., kiedy to nastąpiło ważenie złowionych ryb. Dominowały jesiotry, co stało się powodem żartów wśród uczestników,  jak mówili - wszystkie karpie zostały już sprzedane, trafiając na świąteczne stoły.

Reklama

Zawody wygrał Tomasz Sakrajda z Bełchatowa. Drugie miejsce wywalczył Marcin Gładysz z Piotrowa Trybunalskiego. Trzecie miejsce wyłowił Lesław Buczkowski z Wielunia. Zaraz za podium z czwartym wynikiem zawody zakończył Zbigniew Kaczmarek z Bełchatowa.

- Jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że dziś wędkowałem na luzie – mówi zwycięzca charytatywnych połowów.

- Puchar ładny, ale najważniejszy był cel dzisiejszego spotkania. To, że mogliśmy pomóc – dodał Tomasz Sakrajda.

18 wędkarzy zmierzyło się na wędki

Prezes Koła „Szczupak” w Wieluniu, Lesław Buczkowski wywalczył trzecie miejsce.

Reklama

- Dwie ryby miałem. Jedną wyjąłem, druga się spięła… tak bywa – opowiada.

- Dzisiaj brały tylko jesiotry. Nie było karpia, bo Artur (właściciel łowiska – przyp. redakcja) wyprzedał wszystkie – śmieje się Lesław Buczkowski i dodaje, że jesiotr jest rybą łapczywą i bierze na wszystko, ale on łowił na kukurydzę.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy podkreślają, że najważniejszy był cel charytatywny. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz wsparciu sponsorów udało się osiągnąć zamierzony efekt.

Reklama

- Myśleliśmy, że będzie dużo mniej osób, a okazało się że było nas 18 – zaznacza Adam Chmiel, organizator imprezy.

- Czyli więcej niż ryb? - dopytuje reporter.

- Więcej niż ryb, bo tylko pięciu uczestników złowiło dziś ryby. Mamy połowę grudnia, sezon na łowienie się skończył. Ale nie chodziło przecież o wyciąganie ryb z wody, a o charytatywny cel tego spotkania – podkreśla Adam Chmiel.

Wędkarze dzięki tej akcji zebrali ponad 2 tysiące złotych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka w Komornikach.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości