Reklama

Derby dla WKS-u Wieluń: Zwycięstwo 3:0 nad Wartą Działoszyn w 7. kolejce Betcris IV ligi

WKS 1957 Wieluń pewnie wygrał derbowe spotkanie z Wartą Działoszyn 3:0 w ramach 7. kolejki Betcris IV ligi. Mecz, który zapowiadał się jako emocjonujące lokalne starcie, ostatecznie przerodził się w widowisko, w którym gospodarze zdominowali rywali.

Pierwsze 15-20 minut spotkania należało do gości, którzy wyraźnie przeważali na boisku. Warta Działoszyn stworzyła kilka groźnych sytuacji, a najlepsza z nich mogła zakończyć się bramką. Jednak fenomenalne interwencje bramkarza WKS-u, Jakuba Pawełczyka, uratowały gospodarzy przed stratą gola. Jego spektakularne obrony dały drużynie trenera Marcela Surowiaka impuls do działania.

Od momentu kluczowych interwencji Pawełczyka, WKS 1957 Wieluń zaczął przejmować inicjatywę. W 24. minucie goście sami przyczynili się do otwarcia wyniku - padł samobójczy gol, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Już dwie minuty później, w 26. minucie, Mikołaj Cyrus podwyższył wynik na 2:0. Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Kamil Wira, grający asystent trenera Surowiaka, pewnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Reklama

Druga połowa nie przyniosła już bramek, ale WKS nadal kontrolował przebieg gry, skutecznie odpierając ataki Warty i kreując własne okazje. Gospodarze prezentowali się znacznie lepiej na tle derbowego rywala, co pozwoliło im na spokojne dowiezienie korzystnego wyniku do końca meczu.

Po meczu trener WKS-u 1957, Marcel Surowiak, podkreślił znaczenie zdobycia trzech punktów.

- Dla mnie nie ma znaczenia, czy to mecz derbowy z lokalnym rywalem, czy z przeciwnikiem geograficznie położonym dalej. Najważniejsze są trzy punkty i to, że je zdobywamy. Mecz był ładny dla oka w naszym wykonaniu. Nie pracujemy jeszcze ze sobą długo, ale staram się przekazać drużynie swoją wizję gry i zaczyna to procentować-mówił Surowiak.

Reklama

Wynik spotkania: WKS 1957 Wieluń - Warta Działoszyn 3:0 (3:0)

Strzelcy:

24' Samobójczy gol (Warta Działoszyn)

26' Mikołaj Cyrus (WKS 1957)

45' Kamil Wira (rzut karny, WKS 1957

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości