Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach - placówka bardziej dostępna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach świętował w piątek, 13 października, Dzień Edukacji Narodowej. Przy okazji został podsumowany również projekt ,,Dostępna szkoła”.

Występ artystyczny podopiecznych rozpoczął obchody Dnia Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach.

- W tym roku obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - przypomniała Barbara Mazur, p.o. dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.

- Współczesny nauczyciel nie może spocząć na laurach, ciągle musi zdobywać nowe kompetencje, iść z duchem czasu – podkreśliła.

Reklama

Tegoroczny tzw. Dzień Nauczyciela dla placówki w Gromadzicach był wyjątkowy, ponieważ od nowego roku szkolnego zaszły zmiany zarówno w kierownictwie placówki, jak i radzie rodziców. Od 1 września p.o. dyrektora pozostała Barbara Mazur (pełni tę funkcję od 1 lutego br.), wicedyrektorką ośrodka jest Danuta Anisimo, a kierowniczką Internatu - Iwona Anissimo. Nowym przewodniczącym Rady Rodziców został Dariusz Czyż.  Pozostały skład Rady wygląda następująco: zastępca przewodniczącego Agnieszka Migdalska, skarbnik Edyta Łebek oraz sekretarz Aneta Głowacka.

- Przez 15 lat Rada Rodziców była prowadzona przez panią Agnieszkę Janik, która sercem i duszem była oddana ośrodkowi. Podejmowała wiele działań, żeby ośrodek dobrze funkcjonował, starała się z każdej strony pomóc ośrodkowi i dzieciakom, zasługuje na ogrom szacunku i uznania. Liczę, że współpraca z nową Radą będzie się układać równie dobrze – przyznała Barbara Mazur.

Reklama

Podczas piątkowej uroczystości nie zabrakło podziękowań i wyróżnień dla pracowników ośrodka. Powodem do świętowania było też podsumowanie projektu ,,Dostępna szkoła”.

- Projekt wniósł w nasz ośrodek wiele zmian. Mamy m.in. nowe gabinety, terapie, nowy sprzęt, windę, platformy, dzięki czemu jesteśmy bardziej dostępni dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – zaznaczyła p.o. dyrektora.

Rodzice oraz zaproszeni goście w piątek mieli okazję  zobaczyć odnowiony ośrodek, w którym zostało wprowadzonych wiele udogodnień.

Reklama

- Ośrodek to wyjątkowe miejsce, które liczy prawie pół wieku, to pokaźna liczba, ale  zapewniam państwa że nasza babcia ma się dobrze – mówiła Danuta Anisimo.

- (…) Porównanie (naszej) szkoły do babci jest myślą trafną, ponieważ wskazuje na wielowymiarowość tego miejsca. Ośrodek zbudowano na solidnych fundamentach, doświadczeniach wieloletniej praktyki, czerpie z tradycji.

Swoją obecnością obchody święta edukacji uświetnili m.in. wykonawcy projektu ,,Dostępnej szkoły”, Hanna Banach, starszy wizytator Delegatury w Sieradzu Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.

Reklama

- Państwa praca, służba jest bardzo trudna, ale też bardzo potrzebna i za to składam wyrazy uznania oraz ogromnej wdzięczności w imieniu całego Zarządu – zwrócił się do pracowników ośrodka wicestarosta.

- Spotykamy się też pierwszy raz w tym roku szkolnym w takim gronie. Chciałem więc podziękować ekipie, która podjęła się trudu kierowania szkołą, pani Basi, pani Danucie i pani Iwonie. Końcówka sierpnia to były trudne rozmowy, wybory, to już za nami i teraz wszystko powinno iść bardzo dobrze w ośrodku.

Reklama

- Podsumowujemy też projekt ,,Dostępna szkoła”, który wszystkim nam przysporzył siwych włosów, jest to pilotaż, bardzo wymagający projekt. Dzięki niemu jednak ta babcia, o której wspominała pani Danusia, jest babcią postępową, ma nowe możliwości, narzędzia, z których jestem przekonany, że będzie wspaniale korzystać. Obiecuję, że będziemy szukać kolejnych takich możliwości, projektów, żeby jeszcze poprawiać warunki w ośrodku.

- Teraz chcielibyśmy, żeby ośrodek funkcjonował tak jak dawniej, za czasów wspaniałego zasłużonego dyrektora Andrzeja Lacha. Sprawił, że dzieci i nauczyciele czuli się tutaj jak w domu rodzinnym – podsumowała Barbara Mazur.

Reklama

- Na pewno będziemy starali się rozwijać w dobrym kierunku, udoskonalać ośrodek, może uda nam się pozyskać więcej pomieszczeń  i będziemy doszkalać nauczycieli.

- Dziękuję za przygotowanie dzisiejszej uroczystości nauczycielom, obsłudze, gościom, którzy nas swoją obecnością zaszczycili, rodzicom, Radzie Rodziców i naszym kochanym uczniom, że byli tu z nami – kończy p.o. dyrektora.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości