Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach świętował w piątek, 13 października, Dzień Edukacji Narodowej. Przy okazji został podsumowany również projekt ,,Dostępna szkoła”.
Występ artystyczny podopiecznych rozpoczął obchody Dnia Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach.
- W tym roku obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - przypomniała Barbara Mazur, p.o. dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.
- Współczesny nauczyciel nie może spocząć na laurach, ciągle musi zdobywać nowe kompetencje, iść z duchem czasu – podkreśliła.
Reklama
Tegoroczny tzw. Dzień Nauczyciela dla placówki w Gromadzicach był wyjątkowy, ponieważ od nowego roku szkolnego zaszły zmiany zarówno w kierownictwie placówki, jak i radzie rodziców. Od 1 września p.o. dyrektora pozostała Barbara Mazur (pełni tę funkcję od 1 lutego br.), wicedyrektorką ośrodka jest Danuta Anisimo, a kierowniczką Internatu - Iwona Anissimo. Nowym przewodniczącym Rady Rodziców został Dariusz Czyż. Pozostały skład Rady wygląda następująco: zastępca przewodniczącego Agnieszka Migdalska, skarbnik Edyta Łebek oraz sekretarz Aneta Głowacka.
- Przez 15 lat Rada Rodziców była prowadzona przez panią Agnieszkę Janik, która sercem i duszem była oddana ośrodkowi. Podejmowała wiele działań, żeby ośrodek dobrze funkcjonował, starała się z każdej strony pomóc ośrodkowi i dzieciakom, zasługuje na ogrom szacunku i uznania. Liczę, że współpraca z nową Radą będzie się układać równie dobrze – przyznała Barbara Mazur.
Reklama
Podczas piątkowej uroczystości nie zabrakło podziękowań i wyróżnień dla pracowników ośrodka. Powodem do świętowania było też podsumowanie projektu ,,Dostępna szkoła”.
- Projekt wniósł w nasz ośrodek wiele zmian. Mamy m.in. nowe gabinety, terapie, nowy sprzęt, windę, platformy, dzięki czemu jesteśmy bardziej dostępni dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – zaznaczyła p.o. dyrektora.
Rodzice oraz zaproszeni goście w piątek mieli okazję zobaczyć odnowiony ośrodek, w którym zostało wprowadzonych wiele udogodnień.
- Ośrodek to wyjątkowe miejsce, które liczy prawie pół wieku, to pokaźna liczba, ale zapewniam państwa że nasza babcia ma się dobrze – mówiła Danuta Anisimo.
- (…) Porównanie (naszej) szkoły do babci jest myślą trafną, ponieważ wskazuje na wielowymiarowość tego miejsca. Ośrodek zbudowano na solidnych fundamentach, doświadczeniach wieloletniej praktyki, czerpie z tradycji.
Swoją obecnością obchody święta edukacji uświetnili m.in. wykonawcy projektu ,,Dostępnej szkoły”, Hanna Banach, starszy wizytator Delegatury w Sieradzu Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.
- Państwa praca, służba jest bardzo trudna, ale też bardzo potrzebna i za to składam wyrazy uznania oraz ogromnej wdzięczności w imieniu całego Zarządu – zwrócił się do pracowników ośrodka wicestarosta.
- Spotykamy się też pierwszy raz w tym roku szkolnym w takim gronie. Chciałem więc podziękować ekipie, która podjęła się trudu kierowania szkołą, pani Basi, pani Danucie i pani Iwonie. Końcówka sierpnia to były trudne rozmowy, wybory, to już za nami i teraz wszystko powinno iść bardzo dobrze w ośrodku.
Reklama
- Podsumowujemy też projekt ,,Dostępna szkoła”, który wszystkim nam przysporzył siwych włosów, jest to pilotaż, bardzo wymagający projekt. Dzięki niemu jednak ta babcia, o której wspominała pani Danusia, jest babcią postępową, ma nowe możliwości, narzędzia, z których jestem przekonany, że będzie wspaniale korzystać. Obiecuję, że będziemy szukać kolejnych takich możliwości, projektów, żeby jeszcze poprawiać warunki w ośrodku.
- Teraz chcielibyśmy, żeby ośrodek funkcjonował tak jak dawniej, za czasów wspaniałego zasłużonego dyrektora Andrzeja Lacha. Sprawił, że dzieci i nauczyciele czuli się tutaj jak w domu rodzinnym – podsumowała Barbara Mazur.
Reklama- Na pewno będziemy starali się rozwijać w dobrym kierunku, udoskonalać ośrodek, może uda nam się pozyskać więcej pomieszczeń i będziemy doszkalać nauczycieli.
- Dziękuję za przygotowanie dzisiejszej uroczystości nauczycielom, obsłudze, gościom, którzy nas swoją obecnością zaszczycili, rodzicom, Radzie Rodziców i naszym kochanym uczniom, że byli tu z nami – kończy p.o. dyrektora.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze