Od turnieju piłki nożnej rozpoczął się w sobotę, 12 sierpnia, festyn integracyjny w Chorzynie. Wydarzenie było też dobrą okazją do oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej, na którą mieszkańcy czekali wiele lat.
Na zadanie pn. ,,Integracja na Chorzynie” Koło Gospodyń Wiejskich w Chorzynie pozyskało dofinansowanie, w kwocie 2, 5 tys. zł, z budżetu powiatu wieluńskiego. Z pozyskanych, jak i własnych środków, został zorganizowany w sobotę, 12 sierpnia, festyn integracyjny. Pierwszym punktem imprezy był turniej piłki nożnej.
- Przed pandemią udało nam się też zrobić taki turniej. Pamiętam, że wcześniej rozgrywki piłkarskie odbywały się także w Dąbrowie Rusieckiej czy w Kuszynie, teraz też mamy zawody strażaków w piłce nożnej – mówił Mateusz Rogala, organizator turnieju piłki nożnej, radny gminny oraz członek KGW w Chorzynie.
- Pomyślałem, żeby wrócić do tego turnieju w tym roku, zrobić dwa małe boiska i przy okazji zapewnić fajną integrację. Ciężko jest samemu coś zorganizować, dobrze, że mam swoich stałych pomocników, kolegów, koleżanki, wspieramy się również z KGW.
Reklama
W sobotnim turnieju w Chorzynie zaprezentowało się osiem drużyn w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10, dzieci do lat 13 oraz zawodnicy 18 plus (kat. OPEN). Ekipa spod Szczercowa ,,My trzej” zwyciężyła w kategorii OPEN, drugie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący Zofię, a trzeci byli gospodarze. Wśród juniorów najlepszą grupą okazali się być chłopcy ze Zofii, a podium uzupełniły drużyny Warty Osjaków (kolejno skład pierwszy i drugi). Najlepszym zawodnikiem wśród juniorów został Bartosz Osyda, najmłodszym zawodnikiem był Włodzimierz Rabiczko, a w kategorii OPEN wyróżnienie otrzymał Kacper Dydoń.
Festyn był też najlepszą okazją, by w końcu pochwalić się świetlicą wiejską, która powstała dzięki środkom z LGD ,,Kraina Wielkiego Łuku Warty” (w wysokości 49 tys. 950 zł i 10 tys. zł na ogrzewanie) oraz wkładowi z budżetu gminy Osjaków. W sumie całkowity koszt inwestycji wyniósł około 80 tys. zł. Wykonawcą zadania była miejscowa firma Piotra Nowakowskiego.
- Gdyby nie to wsparcie finansowe, dalej moglibyśmy marzyć o pięknej świetlicy i jak było dotychczas, spotykać się w malutkim pomieszczeniu w oddziale przedszkolnym – podkreśliła Mariola Kubiak, sołtyska Chorzyny.
- Inwestycja to kolejny krok w kierunku przede wszystkim tak ogromnie potrzebnej w naszej społeczności integracji.
- Nie mieliśmy do tej pory takiego miejsca, a teraz możemy się już cieszyć ze swojej wyremontowanej świetlicy – zaznaczyła Ewa Kozieł, przewodnicząca KGW w Chorzynie.
- Świetlica składa się z sali, kuchni, zaplecza i łazienki. Mam nadzieję, że to miejsce będzie wykorzystywane, także przez młodzież, ale i my (członkinie KGW) będziemy się tutaj spotykać. Tak myślimy, że być może zorganizujemy pierzajki w nowej świetlicy. W przyszłym roku, w lutym, nasze koło będzie obchodzić pięciolecie. Obecnie liczy 52 osoby.
Reklama- Dzisiaj możemy z radością powiedzieć, że nasze wspólne działania, determinacja, wysiłek i trud dały fajny efekt – ocenił powstanie świetlicy Jarosław Trojan, wójt gminy Osjaków.
- Myślimy z panią wicewójt, aby pozyskać środki finansowe na ocieplenie tego budynku, wymianę okien i źródła ciepła. Wartość prac to kwota, jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie, 3 mln zł. Być może za jakiś czas znów będzie fajna okazja, żeby się tutaj wspólnie spotkać i świętować.
Poświęcenia świetlicy dokonał ks. Michał Rydz, proboszcz parafii w Chorzynie. Po uroczystym otwarciu goście oraz mieszkańcy mogli obejrzeć wyremontowane pomieszczenie. Podczas festynu tradycyjnie już nie zabrakło darmowych dmuchańców dla dzieci, KGW przygotowało poczęstunek, strażacy z Osjakowa zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy, a do zabawy dzieci, jak i rodziców poderwała niezawodna grupa animacyjna ,,Rytmiks”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze