Reklama

Groził śmiercią ochroniarzom, bo nie dali mu ukraść butelki wódki

Policjanci zatrzymali 36-latka, który w jednym z wieluńskich marketów ukradł butelkę wódki. Złodziej groził też pozbawieniem życia pracownikom ochrony tego sklepu.

 

O agresywnym zachowaniu mężczyzny, funkcjonariusze dowiedzieli się we wtorek 12 grudnia.

- Skierowani na miejsce mundurowi, z relacji pracowników ochrony, ustalili, że tego dnia zwrócili uwagę na jednego z klientów sklepu – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. - Mężczyzna wziął z półki butelkę wódki i opuścił sklep drzwiami wejściowymi, omijając linię kas.

Reklama

Obserwujący to ochroniarze, ujęli złodzieja.

- W momencie, kiedy dowiedział się on, że na miejsce został wezwany patrol policji, odpowiedział agresją wobec pracowników ochrony – mówi dalej Katarzyna Grela. - Zaczął się z nimi szarpać oraz groził im pozbawieniem życia.

Agresywny złodziej odmówił też podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych. Został doprowadzony do wieluńskiej jednostki policji. Ustalono jego tożsamość. Był to 36-letni mieszkaniec Wielunia.

- Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych wobec pracowników ochrony o charakterze chuligańskim popełniony w warunkach recydywy – wyjaśnia rzeczniczka. - Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara cztery i pół roku pozbawienia wolności.

Reklama

Prokurator zastosował wobec 36-latka dozór policyjny. Nie uniknie on również odpowiedzialności za to, że dopuścił się kradzieży i że wprowadził w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości.

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości