Tylko jednej osoby brakło do setki – tylu potencjalnych krwiodawców zapisało się, aby w niedzielę, 19 listopada, podzielić się z innymi drogocennym darem. 85 z nich mogło krew oddać dzięki, czemu udało się zebrać ponad 38 litrów.
Dla sześciu osób niedzielna donacja była pierwszą, ale jak zapewniają, nie ostatnią. O tym, że pomaganie w ten sposób uzależnia, przekonują członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu. W ciągu roku organizują tradycyjnie kilka akcji, stale współpracując ze sponsorami. Dzięki temu do honorowych dawców trafiają nie tylko czekolady, ale i przysmaki od miejscowych firm. W niedzielę na miejscu ci, którzy krew oddawali, mogli się wzmocnić zalewajką, przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gaszynie. Donatorzy wychodzili ze skrzyniami narzędziowymi, voucherami na pizzę i słodkości, słoikami z mięsem, miodami, sokami, serkami, pączkami, czy nawet sadzonkami drzew i parasolami z logo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze