Członkinie Klubu Seniora + w Konopnicy gościły w pasiecie pod Zduńską Wolą. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ,,Zdrowie z ula wzięte”.
Klub Senior+ w Konopnicy realizuje projekt ,,Zdrowie z ula wzięte”. Środki na ten cel, w kwocie 5 tys. zł, pozyskano dzięki wnioskowi złożonemu przez grupę nieformalną „Młodzi duchem”, złożoną z członków Klubu, za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej, w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2023, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Program finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
W projekcie przewidziano m.in. zorganizowanie uloterapii i cyklu warsztatów z apiterapii, warsztatów odlewania świec woskowych, miodowych warsztatów kulinarnych oraz wykonanie przy siedzibie Klubu zielnika roślin miododajnych i domków dla owadów pożytecznych. Dzięki temu zadaniu, 24-osobowa grupa na początku września mogła gościć w pasiecie pod Zduńską Wolą.
- Spędziłyśmy bardzo miły i wesoły dzień w tej pasiecie, panie skorzystały z uloterapii, obejrzałyśmy piękne, ręcznie malowane ule, dowiedziałyśmy się o apiterapii, próbowałyśmy miodu, były warsztaty odlewania świec woskowych – wymienia Anna Krześniak, dyrektorka GCKiBP w Konopnicy.
Reklama
Do zrealizowania pozostało jeszcze przeprowadzenie warsztatów kulinarnych. Uroczyste zakończenie projektu zaplanowane jest na 19 października.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze