Reklama

Klub Seniora + w Konopnicy - zdrowie z ula czerpią

Członkinie Klubu Seniora + w Konopnicy gościły  w pasiecie pod Zduńską Wolą. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ,,Zdrowie z ula wzięte”.

Klub Senior+ w Konopnicy realizuje projekt ,,Zdrowie z ula wzięte”. Środki na ten cel, w kwocie 5 tys. zł, pozyskano dzięki wnioskowi złożonemu przez grupę nieformalną „Młodzi duchem”, złożoną z członków Klubu, za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej, w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2023, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Program finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Reklama

W projekcie przewidziano m.in. zorganizowanie uloterapii i cyklu warsztatów z apiterapii,  warsztatów odlewania świec woskowych, miodowych warsztatów kulinarnych oraz wykonanie przy siedzibie Klubu zielnika roślin miododajnych i domków dla owadów pożytecznych.  Dzięki temu zadaniu, 24-osobowa grupa na początku września mogła gościć w pasiecie pod Zduńską Wolą.

- Spędziłyśmy bardzo miły i wesoły dzień w tej pasiecie, panie skorzystały z uloterapii, obejrzałyśmy piękne, ręcznie malowane ule, dowiedziałyśmy się o apiterapii, próbowałyśmy miodu, były warsztaty odlewania świec woskowych – wymienia Anna Krześniak, dyrektorka GCKiBP w Konopnicy.

Reklama

Do zrealizowania pozostało jeszcze przeprowadzenie warsztatów kulinarnych. Uroczyste zakończenie projektu zaplanowane jest na 19 października.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości