Reklama

Niezwykłe Mikołajki w schronisku w Pieczyskach. Uczniowie ze Skomlina zostali bohaterami dla bezdomnych psów

Uczniowie klasy VIIIa ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie udowodnili, że w Mikołajki ważniejsze od otrzymywania prezentów jest ich dawanie. Młodzież zorganizowała zbiórkę darów i odwiedziła schronisko w Pieczyskach, gdzie na nowy dom czeka aż 300 zwierząt. Była to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim lekcja empatii.

W okresie przedświątecznym wiele osób oczekuje na wizytę Świętego Mikołaja, jednak ósmoklasiści ze Skomlina postanowili odwrócić role. Zamiast skupiać się na sobie, zorganizowali akcję pomocy dla podopiecznych schroniska "Psia Ostoja" w Pieczyskach.

Dary serca i spacer pełen emocji

Finał akcji miał miejsce 11 grudnia. Uczniowie dostarczyli do placówki zebrane wcześniej dary, które są niezbędne do przetrwania zimy: karmę, ciepłe koce oraz ręczniki. Potrzeby schroniska są ogromne, gdyż obecnie przebywa tam około 300 psów w różnym wieku, a każdy z nich wymaga opieki i ciepła.

Reklama

Sama wizyta nie ograniczyła się jedynie do przekazania paczek. Młodzież zabrała osiem psów na niemal godzinny spacer. Dla zwierząt zamkniętych na co dzień w kojcach była to rzadka okazja do swobodnego ruchu i kontaktu z człowiekiem.

Lekcja, która zostaje na długo

Jak podkreślają organizatorzy, bezpośredni kontakt ze zwierzętami był dla młodzieży poruszającym przeżyciem.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości