Reklama

OPIEKA W WIELUŃSKICH PRZEDSZKOLACH MOŻE BYĆ ZNOWU PŁATNA

23/11/2022 13:45
Od 2018 r. w gminie Wieluń nie pobierano opłat od rodziców, których dzieci korzystały z opieki przedszkolnej powyżej pięciu godzin dziennie. W czwartek (24 listopada) radni zdecydują, czy ten stan rzeczy się utrzyma.  Burmistrz przygotował projekt uchwały, zgodnie z którym rodzice płaciliby złotówkę za każdą kolejną rozpoczętą godzinę opieki.

W grudniu 2016 r.  radni podjęli decyzję odnośnie ustalenia  opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach. Zgodnie z nią rodzice  dziecka, korzystającego ze świadczeń udzielanych przez przedszkole lub  oddział przedszkolny, poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, ponosili odpłatę w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Nieco ponad rok później, w marcu 2018 r., radni zdecydowali, aby podobnych opłat nie pobierać.

Na czwartkową sesję Paweł Okrasa  przygotował projekt przepisów, które mają znowu opłatę za opiekę przywrócić.

Rodzice, którzy nie są w stanie odbierać swoich maluchów z przedszkoli po pięciu godzinach lub przywożą je przed czasem, przeznaczonym na bezpłatne nauczanie zapłacą po 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Z opłat będą zwolnieni dzieci niepełnosprawne, potrzebujące kształcenia specjalnego lub maluchy, które wymagają wczesnego wspomagania rozwoju.

Na ulgę w wysokości 50 proc. mogą liczyć rodzice, którzy do przedszkola przyprowadzają co najmniej dwoje pociech.

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości