Reklama

Pająki gościły w Pajęcznie

18/05/2022 13:31
Przez kilka dni, od 12 do 15 maja, mieszkańcy Pajęczna mogli w kinie Świteź oglądać niezwykłą wystawę. W terrariach prezentowały się pająki i skorpiony. Niektórzy mieli okazję  potrzymać na ręce włochate stworzenie.

Wystawa, łamiąca stereotypy, cieszyła się dużym powodzeniem. Odwiedzjący mogli zobaczyć ponad 30 gatunków pająków i skorpionów, pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów.

Uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę pełnią pająki w ekosystemach. Okazuje się, że to bardzo pożyteczne zwierzęta. Część osób zdecydowała się przełamać lęk i potrzymać ptasznika. Jak zapewniali opiekunowie wystawy pająk, noszący imię Tekla, to bardzo łagodne zwierzę.

[caption id="attachment_3415" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. MOK w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3416" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. MOK w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3417" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. MOK w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3418" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. MOK w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3419" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. MOK w Pajęcznie[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości