Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który doprowadził do kolizji w Nowy Rok. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej.
- 20-latek, kierujący oplem corsa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne oświetlenie, znak drogowy oraz sygnalizator świetlny znajdujący się przed przejazdem kolejowym – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
Mundurowi zbadali stan trzeźwości młodego kierowcy. Okazało się, że prowadził na podwójnym gazie. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, przed sądem odpowie za kierowanie wozem w stanie nietrzeźwości.
- Apelujemy o rozsądek na drodze - powtarza rzeczniczka wieluńskich mundurowych.
- Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze