Reklama

Pijany 33-latek spowodował wypadek. Dwaj chłopcy trafili do szpitala!

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 33-latek, który wiózł dwójkę dzieci samochodem, mimo że tego samego dnia spożywał alkohol. Lekkomyślny mężczyzna doprowadził swoim zachowaniem do wypadku, w wyniku którego ranne zostały nie tylko dzieci, które przewoził, ale także pasażerka z drugiego pojazdu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (3 sierpnia) około godz. 16:40 w Jaworznie Bankowym (gm. Rudniki) na drodze krajowej nr 43. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący fordem focusem 33-latek najechał na tył jadącego przed nim fiata bravo. Sprawca wypadku miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

- Podczas zderzenia się pojazdów obrażenia ciała doznało dwoje dzieci w wieku 2 i 7 lat, które podróżowały z 33-latkiem oraz pasażerka fiata. Starszy chłopiec został zabrany z miejsca przez śmigłowiec LPR, młodszy pojechał do szpitala karetką pogotowia - relacjonuje asp. sztab. Stanisław Filak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. 

Reklama

Nieodpowiedzialny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 33-latek stracił prawo jazdy. Dodatkowo odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej.

- Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym - dodaje asp. sztab. Stanisław Filak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości