Reklama

Pijany Ukrainiec jechał hulajnogą elektryczną przez przejście dla pieszych. Dostał ponad 2,5 tys. zł mandatu

32-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policjantów w Kępnie podczas jazdy hulajnogą elektryczną. Badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponad 2,5 tys. zł mandatu dla Ukraińca

Do zatrzymania doszło w czwartek około godziny 21:30 na terenie Kępna. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną przez przejście dla pieszych.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Podczas rozmowy wyczuli od kierującego alkohol. Badanie wykazało, że 32-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został ukarany za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Łączna kwota mandatów wyniosła ponad 2,5 tys. zł.

Reklama

Policja przypomina, że użytkownicy hulajnóg elektrycznych również muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego. Za jazdę takim pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 zł.

Hulajnoga to nie sposób na powrót po alkoholu

Choć hulajnogi elektryczne są dziś powszechnie wykorzystywane w miastach, nie zwalnia to ich użytkowników z odpowiedzialności. Jazda po alkoholu stwarza zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i dla innych uczestników ruchu.

W tym przypadku przejażdżka zakończyła się wysoką karą finansową.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/05/2026 10:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości