Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów działającą na terenie naszego województwa. Zabezpieczono blisko dwa miliony sztuk papierosów. Sześć osób zostało zatrzymanych.
Na trop przestępców wpadli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. To oni ustalili, że na terenie jednej z hal przemysłowych w Zgierzu działa w pełni wyposażona wytwórnia papierosów. Śledczy odkryli również, że w powiecie brzezińskim funkcjonował magazyn surowca i gotowych wyrobów tytoniowych, skąd były wprowadzane do obrotu.
Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili dwie kompletne linie produkcyjne, prawie dwa miliony sztuk papierosów oraz około dwóch ton krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również materiały i urządzenia służące do pakowania oraz znakowania towaru jedną z popularnych marek papierosów. Na miejscu zatrzymano sześciu mężczyzn pracujących bezpośrednio przy produkcji.
- Wstępne szacunki wskazują, że z tytułu działalności tej grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty przekraczające pięć milionów złotych. Obecnie trwają ustalenia dotyczące rzeczywistej skali procederu oraz okresu jego funkcjonowania - mówi kom. Krzysztof Wrześniowski, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, podrabiania znaków towarowych oraz popełnienia licznych przestępstw skarbowych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zgierzu zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze