Szkoła Podstawowa w Rudzie stawia na rozwój uczniów w siatkówce pod okiem trenera Rafała Grzebieli. Efekty? Każdy turniej z sukcesem!
W niedzielę, 21 kwietnia, siatkarki reprezentujące Szkołę Podstawową w Rudzie rywalizowały w półfinale wojewódzkim mistrzostw Polski w minisiatkówce. Zawody rozgrywane w Komprachcicach pod nazwą Kinder Joy Moving zgromadziły w kategorii „singli” ( klasa 3 i młodsi ) 25 zawodniczek, w kategorii „dwójek„ ( klasa 4 i młodsi ) 13 zespołów, oraz w kategorii „trójek„ ( 5 klasa i młodsi ) również 13 zespołów. Wielki sukces w kategorii „singli” odniosła zawodniczka oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Rudzie Barbara Stasiak, która okazała się bezkonkurencyjna, zwyciężając wszystkie jedenaście spotkań, tym samym zdobywając złoto. Druga z zawodniczek SP Ruda Aleksandra Kołodziej również uplasowała się w czołówce, kończąc zmagania na 5 lokacie, z kolei trzecia reprezentantka Patrycja Dydyna wywalczyła 17 miejsce. - Jestem bardzo dumny z moich wszystkich zawodniczek, bo pokazały bardzo wysokie umiejętności siatkarskie w tym półfinale i siłę mentalną. Z turnieju na turniej gramy coraz lepiej i jesteśmy w ścisłej czołówce województwa. W Finale Wojewódzkim damy z siebie wszystko by powalczyć o awans do Mistrzostw Polski – powiedział trener dziewcząt Rafał Grzebiela. Również w kategorii „dwójek„ reprezentantki szkoły oraz Akademii Siatkarskiej Grzebiela wywalczyły wynik w czołówce, który zagwarantował awans do finału wojewódzkiego. Natalia Stasiak wraz z Leną Bąk zajęły czwartą pozycję w końcowej klasyfikacji. Z dziewięciu rozegranych spotkań wygrały 5, ponosząc tym samym cztery porażki. Reprezentującym szkołę w kategorii „trójek” – Mai Drabik, Wiktorii Faińskiej, Ewie Urbaniak, Hannie Fiuk zabrakło bardzo niewiele, aby również dostać się do finałów wojewódzkich w minisiatkówce. Dziewczęta po świetnej grze w grupie awansowały do najlepszej szóstki zawodów, z której cztery miejsca były premiowane awansem. Tutaj dziewczęta zajęły piąte miejsce, a o braku ich awansu zdecydował gorszy bilans „małych punktów„ ( stosunek zdobytych punktów do straconych ). Wspomniane dziewczęta w kategorii „dwójek„ oraz zwyciężczyni „singli„ Barbara Stasiak, dzięki świetnym wynikom osiągniętym w Komparcicach uzyskały awans do finału wojewódzkiego Kinder Joy of Moving, który 25 maja rozegrany zostanie również w Komparcicach. Poprosiliśmy o komentarz dotyczący sukcesów siatkarskich swoich uczniów, dyrektor placówki oświatowej w Rudzie – Marlenę Nowak. - Nasi uczniowie, pod okiem Pana Rafała, prezentują coraz wyższe umiejętności techniczno-taktyczne w siatkówce. Systematycznie biorą udział w turniejach wojewódzkich, zdobywając cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Już 18 i 25 maja będziemy walczyć z naszymi trzema drużynami, dążąc do awansu do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce. Nasza szkoła dynamicznie rozwija się w tej dyscyplinie sportu, co jest powodem do dumy dla nas wszystkich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze