Reklama

Siatkarki Szkoły Podstawowej w Rudzie z sukcesem w półfinale wojewódzkim!

Szkoła Podstawowa w Rudzie stawia na rozwój uczniów w siatkówce pod okiem trenera Rafała Grzebieli. Efekty? Każdy turniej z sukcesem!

 

W niedzielę, 21 kwietnia, siatkarki reprezentujące Szkołę Podstawową w Rudzie rywalizowały w półfinale wojewódzkim mistrzostw Polski w minisiatkówce. Zawody rozgrywane w Komprachcicach pod nazwą Kinder Joy Moving zgromadziły w kategorii „singli” ( klasa 3 i młodsi ) 25 zawodniczek, w kategorii „dwójek„ ( klasa 4 i młodsi ) 13 zespołów, oraz w kategorii „trójek„ ( 5 klasa i młodsi ) również 13 zespołów. Wielki sukces w kategorii „singli” odniosła zawodniczka oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Rudzie Barbara Stasiak, która okazała się bezkonkurencyjna, zwyciężając wszystkie jedenaście spotkań, tym samym zdobywając złoto. Druga z zawodniczek SP Ruda Aleksandra Kołodziej również uplasowała się w czołówce, kończąc zmagania na 5 lokacie, z kolei trzecia reprezentantka Patrycja Dydyna wywalczyła 17 miejsce. - Jestem bardzo dumny z moich wszystkich zawodniczek, bo pokazały bardzo wysokie umiejętności siatkarskie w tym półfinale i siłę mentalną. Z turnieju na turniej gramy coraz lepiej i jesteśmy w ścisłej czołówce województwa. W Finale Wojewódzkim damy z siebie wszystko by powalczyć o awans do Mistrzostw Polski – powiedział trener dziewcząt Rafał Grzebiela. Również w kategorii „dwójek„ reprezentantki szkoły oraz Akademii Siatkarskiej Grzebiela wywalczyły wynik w czołówce, który zagwarantował awans do finału wojewódzkiego. Natalia Stasiak wraz z Leną Bąk zajęły czwartą pozycję w końcowej klasyfikacji. Z dziewięciu rozegranych spotkań wygrały 5, ponosząc tym samym cztery porażki. Reprezentującym szkołę w kategorii „trójek” – Mai Drabik, Wiktorii Faińskiej, Ewie Urbaniak, Hannie Fiuk zabrakło bardzo niewiele, aby również dostać się do finałów wojewódzkich w minisiatkówce. Dziewczęta po świetnej grze w grupie awansowały do najlepszej szóstki zawodów, z której cztery miejsca były premiowane awansem. Tutaj dziewczęta zajęły piąte miejsce, a o braku ich awansu zdecydował gorszy bilans „małych punktów„ ( stosunek zdobytych punktów do straconych ). Wspomniane dziewczęta w kategorii „dwójek„ oraz zwyciężczyni „singli„ Barbara Stasiak, dzięki świetnym wynikom osiągniętym w Komparcicach uzyskały awans do finału wojewódzkiego Kinder Joy of Moving, który 25 maja rozegrany zostanie również w Komparcicach. Poprosiliśmy o komentarz dotyczący sukcesów siatkarskich swoich uczniów, dyrektor placówki oświatowej w Rudzie – Marlenę Nowak. - Nasi uczniowie, pod okiem Pana Rafała, prezentują coraz wyższe umiejętności techniczno-taktyczne w siatkówce. Systematycznie biorą udział w turniejach wojewódzkich, zdobywając cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Już 18 i 25 maja będziemy walczyć z naszymi trzema drużynami, dążąc do awansu do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce. Nasza szkoła dynamicznie rozwija się w tej dyscyplinie sportu, co jest powodem do dumy dla nas wszystkich.    
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości