Reklama

Siedemnastu nowych uczniów - siedemnaście nowych drzew

W piątek, 13 października, siedemnaścioro pierwszoklasistów pasowanych było na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzyworzece. Ten szczególny dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Uroczystość zaczęła się od powitania samych pierwszaków oraz zaproszonych gości przez dyrektora Wojciecha Psuję.

- Chodzicie do naszej szkoły już półtora miesiąca – mówił. - Dzisiejszy wasz występ, dzisiejsze przedstawienie, pokaże, czy spełniacie już warunki, aby być w pełni jej uczniami.

Potem najmłodsi pokazali, czego już się nauczyli i co umieją. A potrafią sporo. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Pokazali też, że znają symbolikę polskich barw narodowych. Do występu przygotowała swoich uczniów wychowawczyni Małgorzata Nowak.

Reklama

A kiedy gromkie brawa publiczności zaakceptowały ich popis i dały pozytywną odpowiedź na pytanie pana dyrektora, złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali m. in. być dobrymi Polakami i kochać swoją Ojczyznę, szanować nauczycieli i pracowników szkoły oraz dbać o jej dobre imię. Po ślubowaniu Wojciech Psuja wielkim piórem pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzyworzece. Fakt ten potwierdzony był wręczeniem pierwszakom aktów pasowania oraz legitymacji szkolnych.

Gratulacje z tej okazji złożyli najmłodszym uczniom Kamil Piekarski, zastępca wójta gminy Mokrsko i Irena Wydmuch, wizytatorka z sieradzkiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Reklama

- Drodzy pierwszoklasiści, jesteście na początku swojej ścieżki edukacyjnej – mówił do dzieci Kamil Piekarski. - I jeśli wsłuchacie się w słowa, które dzisiaj tutaj wypowiadaliście i będą one towarzyszyły wam przez wszystkie lata edukacji, to tak jak powiedzieliście na koniec, zostaniecie mądrymi ludźmi i tego wam serdecznie życzę.

Przy okazji tych gratulacji wręczył on najlepszym uczniom z klas starszych stypendia wójta Zbigniewa Dąbrowskiego.

- Mam przyjemność być w tej szkole na takiej uroczystości drugi raz z rzędu – mówiła Irena Wydmuch. - I wcale się nie dziwię, że ma ona tylu stypendystów skoro przyjmuje tak wspaniałe dzieci do pierwszej klasy. A one potem realizują to, co tutaj na scenie obiecują. Życzę wam samych sukcesów w tej szkole, tak dużych jak i małych i żebyście realizowali swoje marzenia oraz plany.

Reklama

Uroczystość zakończyła się w sposób tradycyjny w tej szkole. Od kilku lat praktykuje się tu bowiem, że pierwszaki po złożeniu ślubowania, sadzą na terenie szkolnym swoje drzewka. Robią to w towarzystwie zaproszonych osób. W tym roku otoczenie placówki wzbogaciło się o 17 kolejnych drzewek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości