Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach zyskał nowy, 9-osobowy bus do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Zakup auta o wartości 204 tys. zł możliwy był dzięki dofinansowaniu Powiatu Wieluńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uroczyste przekazanie busa miało miejsce 7 marca, tuż przed Dniem Kobiet.
W piątek, 7 marca, miało miejsce uroczyste przekazanie nowego samochodu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Dzięki dofinansowaniu Powiatu Wieluńskiego (60 tys. zł) oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (144 tys. zł), ośrodek zyskał nowoczesny, 9-osobowy bus Renault Trafic, z możliwością montażu wózka inwalidzkiego, który umożliwi wygodny transport osób z niepełnosprawnościami.
- Dzięki zakupionemu pojazdowi, który jest dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, będziemy mogli kontynuować realizację dowozów i odwozów wychowanków w związku z procesem dydaktycznym, wychowawczym i opiekuńczym. Zakup nowego busa pozytywnie wpłynie na zmniejszenie kosztów eksploatacji dotychczas użytkowanego pojazdu, zminimalizuje trudności związane z dowozem wychowanków i zwiększy bezpieczeństwo przewożonych osób - mówi starosta wieluński Maciej Bryś.
- Pojazd będzie wykorzystywany do wyjazdów związanych nie tylko z nauką, ale również z rekreacją. Wzrośnie możliwość wyjazdów na różnego typu imprezy integracyjne, festiwale, przeglądy twórczości artystycznej, wycieczki, czy turnusy rehabilitacyjne - dodaje.
Całkowity koszt projektu wyniósł 204 tys. zł. Nowy bus, znany już w ośrodku jako "biała dama", jest szczególnym prezentem, który trafił do uczniów w przeddzień Dnia Kobiet, co stanowiło miłą niespodziankę dla wszystkich. Uroczystość rozpoczęła się od przyjazdu nowego pojazdu, którym kierował starosta wieluński Maciej Bryś, w towarzystwie członków zarządu Powiatu Wieluńskiego.
- Uczniowie z ośrodka bardzo ucieszyli się z nowego busa, ponieważ ten, który posiadaliśmy, był znacznie mniejszy, a z powodu zużycia często się psuł, co powodowało problemy z transportem. Nowy pojazd jest bardzo ładny i w pełni wyposażony. Uczniowie już od samego początku chętnie wsiadali do niego, oglądali go i podziwiali z zachwytem - podkreśla Barbara Mazur, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.
Władze powiatu wieluńskiego – starosta Maciej Bryś, wicestarosta Krzysztof Dziuba, skarbnik powiatu Przemysław Krężel oraz dyrektor łódzkiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Władysław Skwarka – otrzymali serdeczne podziękowania od dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów ośrodka za ich pomoc w zakupie pojazdu.
Nowy bus pozwoli ośrodkowi na jeszcze lepszą organizację transportu dzieci z niepełnosprawnościami, co znacząco wpłynie na poprawę jakości ich codziennego życia i edukacji. To kolejny ważny krok w dbałości o osoby potrzebujące wsparcia, który pokazuje, jak istotne jest inwestowanie w mobilność i dostępność osób z niepełnosprawnościami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze