W piątek, 22 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej było głośno. To za sprawą III edycja konkursu „Domowe Melodie”. Celem imprezy jest popularyzacja śpiewania, zaprezentowanie się solistów oraz promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor GOKiS w Białej Katarzyna Pichlińska, serdecznym powitaniem wszystkich przybyłych gości. Konkurs miał zasięg powiatowy. Młodzi, zdolni wokaliści wyśpiewali po jednym utworze, ukazując swoje zdolności muzyczne.
Występy odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, wg. klas; I – III, IV – VI, VII – VIII i szkoły ponadpodstawowe.
Nad oprawą muzyczną czuwała instruktor sekcji muzycznej w GOKiS w Białej - Jagoda Majtyka.
Zmagania wszystkich uczestników oceniało jury w składzie: Magdalena Wicher – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, Paulina Zimoch – muzyk, Aneta Urbańska – muzyk.
- Bardzo się cieszymy, że w tym roku nasz konkurs udało się przeprowadzić stacjonarnie, a nie jak poprzednie on – line. Miło było zobaczyć wykonawców na żywo, usłyszeć ich piękny, radosny głos i podziwiać muzyczny talent – mówi dyrektor GOKiS w Białej Katarzyna Pichlińska.
- Konkurs przebiegał w miłej, sympatycznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne gratulacje za doskonalenie swojego wokalnego talentu i upór w spełnianiu swoich scenicznych marzeń.
Organizatorzy zapowiadają, że to nie był ostatni taki konkurs w Białej. Już teraz zapraszają na kolejną, czwartą edycję, która już za rok.
Antoni Zych
[email protected]
Laureaci konkursu:
• W kategorii Przedszkolaki, wszyscy otrzymali I miejsca:
- Antonina Straszak
- Liliana Syguła
- Pola Świerczyńska
• Kategoria szkół podstawowych I – III:
I miejsce - Lilia Bartos
II miejsce - Inez Mazur
III miejsce - Maria Gola
Wyróżnienia: Nikola Bereś, Oliwia Zawiasa, Natalia Dwornicka, Maria Rzeźnicka
• Kategoria szkół podstawowych IV – VI:
I miejsce – Zofia Sułkowska
II miejsce – Paulina Golańska
III miejsce – Cezary Kruk
• Kategoria szkół podstawowych VII – VIII i szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Amelia Zwiech
II miejsce – Maria Sułkowska
III miejsce – Maja Czarnojan
III miejsce – Martyna Pawełczyk
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze