Wieluńskie Kino-Teatr Syrena stało się wczoraj miejscem premierowej, I Gali Wieluńskich Sportowych Talentów, która zgromadziła 71 wyróżnionych sportowców reprezentujących osiem klubów z terenu gminy. Było to święto młodych talentów, trenerów oraz działaczy, którzy na co dzień wspierają rozwój sportu na terenie gminy Wieluń.
Sport jako droga do sukcesu
Głównym inicjatorem wydarzenia był burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, który podkreślił, jak istotne jest docenianie sportowców oraz inwestowanie w ich rozwój: – Ta gala miała przede wszystkim na celu uhonorowanie naszych młodych przyszłych mistrzów Polski, Europy, świata – mam taką nadzieję – aby dać im motywację do dalszego treningu oraz wysiłku, który trzeba ponieść, aby coś w sporcie osiągnąć. Chcemy z tego miejsca dać przykład również innym dzieciom, że warto trenować i uprawiać sport. Po co? Po to, żeby stawać się lepszym człowiekiem, ponieważ sport uczy bardzo wielu rzeczy, chociażby pokory czy tego, jak podnosić się po porażkach, co w życiu bardzo pomaga – mówił włodarz miasta dla portalu kulisy.net.
Burmistrz zwrócił również uwagę na znaczenie finansowania sportu – To są dobrze wydane pieniądze gminne na rozwój sportowy i wychowawczy naszych dzieci. Porównując naszą gminę do innych miast o podobnej wielkości, uważam, że na sport przeznaczamy niemało – 2 miliony złotych rocznie – kontynnuuował.
Wieluńscy sportowcy – przyszłość polskiego sportu? Oby!
Podczas gali wyróżniono młodych sportowców uprawiających piłkę nożną, siatkówkę, karate, taekwon-do, piłkę ręczną, koszykówkę, kolarstwo i bieganie. Wśród wyróżnionych znalazł się Jakub Podyma, siatkarz WKS-u Wieluń, który już ma za sobą debiut w II lidze – Takie sukcesy jak najbardziej cieszą i stanowią silną motywację do dalszego doskonalenia umiejętności oraz osiągania kolejnych sportowych celów – mówił młody zawodnik.
Nie zabrakło również wyróżnień dla przedstawicieli Sportowego Klubu Taekwon-do Niedźwiedź. Trener Andrzej Zmyślony zwrócił uwagę na ogromną wartość takich inicjatyw – Jesteśmy bardzo wdzięczni panu burmistrzowi. Cała nasza niedźwiedzia społeczność docenia wyróżnienie. Ta gala zorganizowana w takiej formie młodzieży bardzo się podobała. Przede wszystkim jest ona bardzo dobrym dopingiem dla pozostałych zawodników rywalizujących w barwach naszego klubu. To dla reszty takie koło zamachowe, aby angażowali się w zawody i wydarzenia organizowane przez klub na miejscu – podkreślał trener, który jednocześnie zaznaczał – Dziękujemy raz jeszcze panu burmistrzowi i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji gali. Każde miłe słowo i oznaka szacunku jest pozytywna. Tak naprawdę nie zawsze chodzi przecież tylko o fundusze i pieniądze, ale w życiu i sporcie chodzi o te pozytywne emocje, które dają największe zadowolenie. Jak człowiek do człowieka się uśmiechnie, poda rękę, to są rzeczy, które bardzo cenię, a trzeba podkreślić, że burmistrz z sympatią do naszego klubu, zawodników i rodziców tę rękę wyciągnął i za to jesteśmy wdzięczni – zakończył szkoleniowiec Taekwon-do SKT.Niedźwiedź.
Trener koszykarzy WKS-u Metapol Wieluń, Mateusz Łebek, podkreślał z kolei zmianę podejścia młodych ludzi do sportu – Myślę, że wydarzenie samo w sobie jest wspaniałą inicjatywą włodarzy miasta. Kiedyś sport był normą – w szkole, po szkole. Teraz możemy traktować każdego młodego sportowca jako dziecko, które udało nam się uratować przed życiem z nosem w ekranie telefonu. Przed galą nie byłem świadom ilu utytułowanych zawodników i trenerów jest w naszym niewielkim miasteczku. Najbardziej swoimi osiągnięciami zaskoczył mnie klub taekwon-do. Jest na kim się wzorować – mówił, dodając jednocześnie o swoich podopiecznych – Dla Maszy, Wojtka, Sebastiana i Jakuba było to pierwsze takie wyróżnienie. Byli bardzo zestresowani. Ale też bardzo szczęśliwi. Wojtek po gali szybko uciekł przed lokalnymi mediami. Chyba wiedział co się świeci. Woli wyrażać się na boisku. Kuba dawał wywiad do radia, a Sebastian wcinał tort. Maszę chyba porwał tłum. Nie widziałem jej już tego wieczora. Bardzo fajnie i na pewno motywujące wydarzenie. Ci którzy odebrali wyróżnienia będą chcieli dostać je ponownie. Zawodnicy których tu dziś nie było zrobią wszystko żeby być za rok – zakończył trener popularnych „Sharks".
Trener Mlks – u Wieluń Michał Kuś, wychowawca mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym, Dominiki Włodarczyk mówił, w kontekście swoich wyróżnionych podopiecznych, Pauliny Lipiety, Julii Pietrzak oraz Szymona Batora na wczorajszej gali – Dla młodego sportowca wyróżnienie na takiej gali to wielki bodziec do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Daje im jeszcze większą motywację w dążeniu do jeszcze lepszych wyników sportowych – mówił Kuś, zaznaczając – Takie wyróżnienie to również olbrzymia satysfakcja, że to co robią jest zauważalne i doceniane. Jeśli chodzi o samą imprezę to wielkie brawa dla burmistrza, radnych no i oczywiście osób które zorganizowały i przeprowadziły Galę „Wieluńskie Sportowe Talenty". Prosimy o kolejną za rok – zaznaczał szkoleniowiec Mlks–u Wieluń, Michał Kuś.
Lista wyróżnionych sportowców według klubów
Klub Karate Tradycyjnego Wieluń:
Jana Yosyfiv, Marcel Kamiński, Julia Kamińska, Alicja Wieteska
MLKS Wieluń:
Paulina Lipieta, Julia Pietrzak, Szymon Bator
Akademia Piłkarska AP2019:
Filip Urbaniak, Aleksander Fraszek, Michał Mielczarek
WKS Wieluń:
Piłka nożna:
Maurycy Kucharczyk, Wojciech Wolny, Maja Wolna, Oliwier Półtorak, Alan Michniewicz, Konrad Kudzia, Iwo Ślusarski, Adam Merta, Franciszek Szczesny, Igor Apanasiewicz, Fabian Apanasiewicz, Marcin Wełna, Kuba Karpiński, Nikodem Buczek
Siatkówka:
Tymon Kałuża, Jakub Podyma, Kajetan Fojtar
Koszykówka:
Wojciech Kuśmirek, Jakub Urbaniak, Sebastian Klimaszewski, Masza Lamkova
Wieluń Biega:
Michał Bator, Kacper Owczarek
WKS 1957 Wieluń:
Kacper Stelmach, Natan Wrzała, Filip Golec, Filip Łaniewski, Igor Sołtysiak, Igor Felusiak, Wojciech Karbowiak, Przemysław Śnietura, Julian Wrzała, Jakub Włodarczyk, Mikołaj Piszczałka, Gabriel Wszółkowski, Miłosz Fuks
MKS Wieluń - piłka ręczna:
Arkadiusz Żóraw, Miłosz Czarnogredzki, Mateusz Grajnert, Antoni Skrzypecki, Mateusz Pietrzak, Patryk Dydyna, Aleksy Mroczek, Oskar Krawczyk, Adrian Stasiak, Przemysław Kuszaj, Mateusz Idasiak
SKT Niedźwiedź- Taekwon-do:
Mariusz Bednarek, Jan Belka, Zuzanna Sibiak, Kacper Sibiak, Michał Panek, Sandra Wyrembak, Wiktor Panek, Michal Pietrzak, Aleksandra Pietrzak, Antonina Konieczna, Igor Stępień, Lena Błaszczyk, Kinga Parzyjagła, Klaudia Kaczor
Przyszłość wieluńskiego sportu
I Gala Wieluńskich Sportowych Talentów pokazała, jak wiele sportowych perełek kryje w sobie ten region. Młodzi sportowcy mogą czerpać inspirację od takich lokalnych gwiazd jak Mariusz Wlazły, Dariusz Żuraw, Magdalena Stysiak, Dominika Włodarczyk czy Dominik Brzeziński – To, że ktoś mieszka w małym ośrodku miejskim, wcale nie oznacza, że sukcesu w sporcie nie osiągnie. Mamy z czego czerpać – trzeba tylko uparcie trenować i nie załamywać się po porażce – podsumował burmistrz Okrasa.
Bez wątpienia dla wyróżnionych młodych sportowców to dopiero początek drogi, która – jeśli będą ciężko pracować – może zaprowadzić ich na najwyższy poziom rywalizacji sportowej. Z kolei my będziemy ich podziwiać, dumnie bijąc wszystkim brawo!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze