Jutro, w niedzielę, 3 sierpnia, w Rudzie ponad setka zawodników weźmie udział w jubileuszowej, piątej edycji Trzeźwościowego Cross Maratonu – wydarzenia promującego zdrowy i trzeźwy styl życia poprzez sportową rywalizację na terenie gminy Wieluń.
Ruda gotowa na 5. Trzeźwościowy Cross Maraton – sport, integracja i ważny przekaz
W najbliższą niedzielę, czyli jutro, 3 sierpnia, w Rudzie, rozegra się 5. edycja Trzeźwościowego Cross Maratonu – imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników aktywności fizycznej i trzeźwego stylu życia. Start i meta wszystkich konkurencji zlokalizowane są przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.
Wydarzenie otworzy bieg maratoński na dystansie blisko 42 kilometrów, który wystartuje punktualnie o godzinie 9:00. O 12:30 na trasę ruszą uczestnicy Nordic Walking, a pół godziny później – biegacze rywalizujący na dystansie 10 kilometrów.
To sportowe wydarzenie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do wspólnego promowania zdrowych postaw i integracji lokalnej społeczności.
Na mecie na uczestników czekać będzie nie tylko satysfakcja z ukończenia trasy, ale także losowanie cennych nagród. Wśród nich m.in. tablety i… przelot samolotem.
Za organizacją stoją lokalne instytucje i pasjonaci
Imprezę organizuje Stowarzyszenie Wieluń Biega, przy współpracy z Gminą Wieluń, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkołą Podstawową w Rudzie, Radą Sołecką, OSP Ruda, LZS Ruda oraz lokalnymi firmami i partnerami – w tym Sebastianem Jasińskim (Med Express) i Atelier Sportu. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wielunia – Paweł Okrasa.
Trzeźwościowy Cross Maraton ma jasny cel – popularyzację zdrowego, wolnego od używek stylu życia, integrację środowisk sportowych oraz promocję walorów przyrodniczych i społecznych gminy Wieluń. Projekt współfinansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2025.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze