W wieluńskim parku przy stadionie WOSiR 7 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w drużynowych biegach przełajowych, w ramach Licealiady 2021/22.
Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 m, a chłopcy – 2000 m. Zawody zwyciężyły
reprezentacje z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Wieluniu. Drużyna żeńska wystąpiła w składzie Martyna Gąsior, Iga Jasianek, Roksana Lipińska, Klaudia Ogrodniczak, Julia Pietrzak, Natalia Pietrzak, Klaudia Piśniak oraz Aleksandra Wicher pod opieką Marcina Patkowskiego. W zespole męskim pobiegli Kamil Cieśla, Paweł Ciupa, Oliwier Dziadak, Jakub Ignasiak, Michał Jasiński, Piotr Kus, Igor Mikołajczyk i Szymon Ptak, a do zawodów przygotowywała ich Joanna Golańska. Teraz uczniów z ,,Korczaka” czekają finały Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które zostaną rozegrane w Bełchatowie.
Zmagania były dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Pozostałe placówki zajęły następujące miejsca: w rywalizacji żeńskiej – 2. ZS1, 3. ZS3 i 4. ZS2, a wśród chłopców – 2. ZS1, ZS2 oraz ZS3.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze