Nadleśnictwo Złoczew miało w weekend sporo gości. W piątek, 10 kwietnia, odwiedzili je przedstawiciele Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie wraz z dziećmi i młodzieżą, a w sobotę harcerze z Hufca ZHP Sieradz. Akcję urozmaicili goście z firmy sokolniczo- edukacyjnej Ptasznik. Młodzi sadzili sosny i świerki.
W wiosenny piątek, 10 kwietnia, w Nadleśnictwie Przedborów, dzieci i młodzież z przedstawicielami z Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie spotkali się z leśniczymi w ramach programu Młodzieżowy Członek Banku. Akcja, która miała zbliżyć młode pokolenie do lasu i nadać trochę świadomości odnośnie gospodarki lasów państwowych cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Łącznie w lesie spotkało się 150 osób. Dzieci oraz młodzież wraz z opiekunami po wysłuchaniu instruktarzu wzięła się do pracy i na przygotowanych trzech hektarach terenu zaczęli sadzić przyszły las. Kiedy sadzonki były już posadzone czekały na nich uskrzydlające zajęcia.
Wykład na temat zdrowia naszej planety oraz jak o nie dbać urozmaicili instruktorzy z usług Sokolniczo- Edukacyjnych Ptasznik. Wykład o nieocenionej roli ptaków drapieżnych w ekosystemie oraz o ich pracy np. na lotniskach poprzedził ich pokaz. Po wszystkim na młodych ekologów czekało ognisko oraz należyty poczęstunek.
Następnego dnia Nadleśnictwo Złoczew odwiedzili harcerze z Hufca ZHP Sieradz. Również chętnie wzięli udział w akcji nadleśnictwa, która miała na celu zbliżenie dzieci i młodzieży do lasu i środowiska oraz pokazać sposób gospodarowania lasami państwowymi. Harcerze posadzili tego dnia plantację świerkową. Nie obyło by się bez ogniska i poczęstunku wynagradzającego świetnie wykonaną pracę i inicjatywę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze