Reklama

Znów wybiorą dyrektora szpitala

Rada Powiatu powołała komisję do przeprowadzenia konkursu na dyrektora wieluńskiego szpitala. Przewodniczy jej wicestarosta Krzysztof Dziuba. Tu już kolejny, w krótkim czasie, konkurs na „gorące krzesło” dyrektora szpitala.

Przypominamy, że wrześniu ubiegłego roku, w podobnym postępowaniu, na dyrektora wybrany został Marek Augustyn. Długo się na tym stanowisku nie napracował, bo już w lutym zrezygnował, jako powód podając sprawy osobiste.
Wtedy do gry wróciła Anna Freus, która już wcześniej była główną księgową, a później pełniła obowiązki dyrektora szpitala, po czym przeniosła się do wieluńskiego ratusza, by spróbować swoich sił jako skarbnik miasta. Nie chciała jednak zbyt długo pracować dla burmistrza Pawła Okrasy i zrezygnowała. Szybko wykorzystał to powiat i powołał ją ponownie do pełnienia obowiązków dyrektora szpitala.
– Komisja jest już po pierwszym posiedzeniu, na którym przygotowała regulamin i treść ogłoszenia o konkursie – mówi Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.
- W tym tygodniu ogłoszenie pojawi się na stronach powiatu. Liczymy, że w lipcu rozstrzygniemy konkurs i wybierzemy dyrektora. Bardzo bym chciał, żeby był to już ktoś na dłużej – uzupełnia Dziuba i dodaje, że zmiany są dobre, ale nie tak częste, bo szpital potrzebuje stabilizacji w zarządzaniu.
W skład komisji prócz wicestarosty Krzysztofa Dziuby wchodzą: Krystyna Miśkiewicz – lekarz oraz radni Henryk Wojcieszak i Andrzej Jażdżyk.

Sławomir Rajch
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości