Lokale gastronomiczne, w których ofercie można znaleźć jedzenie typu fast food zdobywają coraz większą popularność także na wsiach. Do niedawna w tej okolicy aby zjeść kebab, należało ich szukać raczej w większych miejscowościach takich jak Radomsko, Pajęczno, czy Bełchatów. 3 października w Sulmierzycach otworzył się nowy kebab. Co na to tutejsza ludność?
Na miejsce zamkniętej jakiś czas temu Pizzerii „Pa’ włoska” wskoczył nowy lokal – Azhir Kebab, który ma swój punkt także w Częstochowie. Mieszkańcy Sulmierzyc przez lata czekali na otwarcie lokalu serwującego turecki przysmak, a w ciągu tego roku niespodziewanie otwarły się aż dwa. W czerwcu otwarto bar o nazwie „The Kebaby”, który już od początku cieszył się dużym zainteresowaniem i było widać, że tego właśnie ten region potrzebował. Zaskoczeniem był fakt, że po niespełna czterech miesiącach nieopodal powstał „Azhir”, który serwuje jedzenie w podobnym stylu co ten poprzedni. Zapytaliśmy miejscowych, co sądzą na ten temat.
- Byłam trochę zaskoczona, że w tak krótkim czasie otwiera się kolejny lokal z kebabem w Sulmierzycach, ale podeszłam do tematu na luzie, jak to mówią – konkurencja wskazana, a społeczność wybierze ten, który będzie lepszy. Uważam jednak, że w naszej miejscowości przydałby się lokal, w którym można posiedzieć i zjeść coś innego niż tylko fast food – komentuje Mariola Myjak.
- Decyzja o otwarciu drugiego takiego lokalu jest dla właścicieli trochę samobójcza, jednak jeśli będzie na niego większy zbyt niż na pierwszy lokal, to jak najbardziej na plus – mówi Bartłomiej Komór.
Reklama
Ceny za mniejsze porcje bardziej atrakcyjne są w pierwszym kebabie, natomiast ten drugi posiada większe pozycje w bardziej korzystnych cenach. Konkurencją dla tych obu lokali może być również Bistro w Parku, które działa już od jakiegoś czasu, natomiast nie jest to bar stricte „kebabowy”. Serwują tam głównie zapiekanki, hot-dogi, frytki, kurczaka w panierce i rzeczy „na słodko”- gofry, lody, kawa. W Sulmierzycach do niedawna istniały także dwie pizzerie, jednak z niewiadomych nam przyczyn już nie funkcjonują. Czy kuchnia turecka jest w dzisiejszych czasach w Polsce bardziej popularna niż pizza włoska? Ciężko określić, natomiast z pewnością dobrze, że mieszkańcy mniejszych miejscowości, nie tylko Sulmierzyc, mają coraz większy dostęp do różnych lokali gastronomicznych nie musząc wyjeżdżać. Czy w tym rejonie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców będą powstawać także te, które zamiast fast-foodów serwują normalne jedzenie, gdzie można będzie usiąść i spędzić czas z bliskimi, ze znajomymi? To się okaże, jednak jak widać sytuacja w tej miejscowości bardzo szybko się zmienia i w każdym momencie niespodziewanie może otworzyć się coś nowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dla mnie porażka...kolejny kebeb...Pizzeria która była to była rewelacja, teraz najbliższa ???? dopiero w Pajęcznie ????wielki żal że się zamknęła.Myślę że pizzę lubi każdy a kebab tylko dla wybranych.
Brakuje pizzerii. Pa włoska była niejadalna, niedziwne ze ja zamknieto. Duo z przyczyn konfiltow rodzinnych. Szkoda, 3 lokal oferujący kuchnie turecka. Brakuje dobrej pizzy! Spróbujemy, zobaczymy
Może kulisy by się zainteresowały co z wodą w Sulmierzycach ,zbiorniki w Piekarach są czas leci podpisany z kopalnia na wodę ,a wody nie ma z tych oto zbiorników pobieramy wodę z somsiednich gmin o co tutaj chodzi kiedy i kto przerwie to bezprawie w tej gminie
Dla mnie porażka...kolejny kebeb...Pizzeria która była to była rewelacja, teraz najbliższa ???? dopiero w Pajęcznie ????wielki żal że się zamknęła.Myślę że pizzę lubi każdy a kebab tylko dla wybranych.
Brakuje pizzerii. Pa włoska była niejadalna, niedziwne ze ja zamknieto. Duo z przyczyn konfiltow rodzinnych. Szkoda, 3 lokal oferujący kuchnie turecka. Brakuje dobrej pizzy! Spróbujemy, zobaczymy
Może kulisy by się zainteresowały co z wodą w Sulmierzycach ,zbiorniki w Piekarach są czas leci podpisany z kopalnia na wodę ,a wody nie ma z tych oto zbiorników pobieramy wodę z somsiednich gmin o co tutaj chodzi kiedy i kto przerwie to bezprawie w tej gminie