Reklama

DWÓCH NOWYCH STRAŻAKÓW W PSP

25/11/2022 12:03
W Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu 16 listopada odbył się uroczysty apel z okazji ślubowania nowych strażaków.

Krzysztof Brzezina i Damian Kubiak zostali przyjęci do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej.

- Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, każdy strażak  Państwowej Straży Pożarnej ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby – przypomina asp. sztab. Maciej Dura, oficer prasowy KP PSP w Wieluniu.

- Jest to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym, postrzegany jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym uznaniem służby i wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

Dwóch nowych strażaków ślubowało przed Komendantem Powiatowym PSP w Wieluniu  bryg. Karolem Bednarskim.

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości