Boże Narodzenie już za nami. Wieruszowscy policjanci podsumowali bezpieczeństwo podróżujących po drogach powiatu w okresie świątecznym – od 22 do 26 grudnia. Na szczęście obyło się bez wypadków, nie odnotowano również kolizji drogowych. Mundurowi wyeliminowali natomiast z ruchu 22-letniego, nietrzeźwego kierowcę motoroweru.
Mężczyznę tego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, przed godz. 17 w Pichlicach, w gminie Sokolniki. Zdradził go „styl jazdy”. Podczas badania alkomatem okazało się, że ma on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.
- W trakcie dalszych czynności wyszło również na jaw, że 22-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. - Mężczyzna w przeszłości był już zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu.
Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.
- Osoba decydująca się kierować po alkoholu stanowi poważne zagrożenie i jest często przyczyną zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najpoważniejszych w skutkach – przypomina i apeluje do wszystkich kierowców Piotr Siemicki. - Nie pozwólmy, abyśmy my sami lub nasi bliscy stali się winnymi czyjejś tragedii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze