Zmarł Stanisław Ranoszek, wieloletni samorządowiec, były przewodniczący Rady Miejskiej w Działoszynie. Miał 65 lat.
Był radnym w kilku kadencjach, m.in. w latach 2006–2010 i 2010–2014. Od 2009 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady, prowadząc jej obrady i podpisując najważniejsze uchwały. W 2014 roku ubiegał się o stanowisko burmistrza Działoszyna z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Rozwój Miasta i Gminy Działoszyn”.
Poza działalnością samorządową angażował się w życie społeczne i zawodowe. Był związany z Cementownią Warta, gdzie reprezentował pracowników w strukturach związkowych. Współpracował ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Nad Wartą” jako przewodniczący Rady Nadzorczej. Udzielał się w sporcie – pełnił funkcję dyrektora Klubu Sportowego Warta Działoszyn. Wspierał również działalność edukacyjną i charytatywną, m.in. w ramach Fundacji „Pomoc Dzieciom – Pomoc Szkole”. Prowadził także działalność gospodarczą pod nazwą Łukpol.
W lokalnym samorządzie zapisał się jako aktywny i wyrazisty przewodniczący, który często podkreślał wagę samodzielności gminy i konsekwentnie bronił swojego zdania. Był samorządowcem kontrowersyjnym, ale skutecznym. Obrady Rady Gminy prowadził sprawnie, potrafiąc zdyscyplinować nawet najbardziej niespokojnych radnych.
Stanisław Ranoszek zmarł 21 sierpnia, mając 65 lat. Ceremonia pogrzebowa zaplanowana jest na niedzielę, 24 sierpnia. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Po nabożeństwie żałobnym trumna zostanie przewieziona na miejscowy cmentarz. Różaniec w intencji duszy zmarłego odbędzie się dziś, 23 sierpnia, o godz. 19.
Stanisław Ranoszek zapisał się w pamięci mieszkańców jako aktywny, zaangażowany w sprawy lokalne i wyrazisty samorządowiec, a także działacz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze