Reklama

O krok od tragedii! 33-latek zignorował czerwone światło i wjechał wprost pod pociąg

Kierowca volkswagena zignorował sygnalizację świetlną przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. 33-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w środę, 12 marca przed godz. 12 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Częstochowie przy ulicy Głównej. Jak ustalili policjanci, 33-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na czerwonym świetle na przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem towarowym, który zmierzał w kierunku stacji Stradom.

- W wyniku tego zdarzenia ranny 33-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali częstochowscy kryminalni - informuje.podkom. Barbara Poznańska, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. 

Reklama

Ruch pociągów na tej trasie był wstrzymany przez dwie godziny. Koleje Śląskie prowadziły zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne kursowały trasami zmienionymi przez Częstochowę, Zawiercie i Tarnowskie Góry. Sprawca wypadku zostanie ukarany mandatem karnym, poniesie też konsekwencje finansowe za wyrządzone straty na rzecz spółki PKP. 
 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/03/2025 10:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości