Reklama

O krok od tragedii! Trzech wędkarzy wypadło z pontonu, w ostatniej chwili uratowali ich strażacy

Gdyby nie szybka interwencja strażaków, mogłoby dojść do ogromnej tragedii. Trzech wędkarzy wypadło z pontonu i nie było w stanie wrócić na brzeg. Ostatecznie cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Zdarzenie miało miejsce na środku zbiornika "Jeziorsko" w Ostrowie Warckim w powiecie sieradzkim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wywróconym pontonie na środku zbiornika "Jeziorsko" oraz trzech wędkarzach, którzy są w wodzie i trzymają się wywróconego pojazdu. 

- Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Sieradza. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zwodowaniu łodzi ratowniczych OSP Jeziorsko i OSP Proboszczowice, strażacy dotarli do wyziębionych wędkarzy - mówi st. kpt. Krzysztof Ignaczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Reklama

Mężczyzn udało się wyciągnąć z wody i bezpiecznie ewakuować na brzeg. Nic poważnego im się nie stało. Gdyby nie szybka interwencja służb, mogłoby dojść do prawdziwej tragedii... Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wywrócenia pontonu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości