Gdyby nie szybka interwencja strażaków, mogłoby dojść do ogromnej tragedii. Trzech wędkarzy wypadło z pontonu i nie było w stanie wrócić na brzeg. Ostatecznie cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.
Zdarzenie miało miejsce na środku zbiornika "Jeziorsko" w Ostrowie Warckim w powiecie sieradzkim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wywróconym pontonie na środku zbiornika "Jeziorsko" oraz trzech wędkarzach, którzy są w wodzie i trzymają się wywróconego pojazdu.
- Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Sieradza. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zwodowaniu łodzi ratowniczych OSP Jeziorsko i OSP Proboszczowice, strażacy dotarli do wyziębionych wędkarzy - mówi st. kpt. Krzysztof Ignaczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.
Reklama
Mężczyzn udało się wyciągnąć z wody i bezpiecznie ewakuować na brzeg. Nic poważnego im się nie stało. Gdyby nie szybka interwencja służb, mogłoby dojść do prawdziwej tragedii... Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wywrócenia pontonu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze