Ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie, brak uprawnień do kierowania, ucieczka przed policją i list gończy. Tak zakończyła się interwencja wieluńskich policjantów wobec 31-letniego obywatela Gruzji, który kierował lexusem na DK 43.
Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji, który uciekał przed patrolem, prowadząc lexusa. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 maja, około godz. 16., po zgłoszeniu od świadka.
Z przekazanych informacji wynikało, że DK 43 jedzie lexus, którego kierowca porusza się „wężykiem”. Samochód zauważyli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Częstochowskiej w Wieluniu.
Gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać. Po drodze uderzył w inny pojazd, a następnie skręcił w ul. Polną.
Po przejechaniu około pół kilometra kierowca lexusa wjechał w pryzmę piachu. Wysiadł z samochodu i próbował uciekać pieszo.
Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali go po kilkunastu metrach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Podczas sprawdzania danych okazało się, że zatrzymany 31-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gostyniu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.
- 31-letni Gruzin został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do poleceń zatrzymania pojazdu - mówi st. asp. Katarzyna Stefaniak, KPP w Wieluniu.
Gruzin odpowie również za wykroczenia: spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu do 5 lat więzienia. Zgodnie z wyrokiem sądu trafił już do zakładu karnego, gdzie ma odbyć zaległą karę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze