W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki sieradzkiej Klasy Okręgowej, przynosząc zarówno radość, jak i rozczarowanie drużynom z naszego regionu. Choć emocji na boisku nie brakowało, to nie wszystkie zespoły mogą pochwalić się udaną inauguracją sezonu 2024/2025.
Bolesny powrót Słowiana Dworszowice
Drużyna Słowiana Dworszowice, która zdominowała rozgrywki A-klasy w ubiegłym sezonie, nie miała łatwego startu na wyższym szczeblu. W sobotnie popołudnie, na własnym boisku, beniaminek uległ Warcie Jutrzenka aż 2:7. Obie bramki dla gospodarzy zdobył napastnik Patryk Taranek. Mimo bolesnej porażki, drużyna nie traci nadziei na lepsze występy w przyszłości.
- Nie załamujemy się porażką, tylko wracamy do treningów i damy z siebie wszystko, aby w następnym meczu zaprezentować się z jak najlepszej strony – deklarują przedstawiciele klubu.
Słowian będzie miał szansę na rehabilitację już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia, w wyjazdowym starciu z MLKS Konopnica, który również przegrał swoje pierwsze, wyjazdowe spotkanie 0:3 z Pogonią Zduńska Wola.
Zawisza Pajęczno bez szans z Wartą Sieradz II
Również Zawisza Pajęczno nie zdołał udanie rozpocząć sezonu. Drużyna, która w ostatniej chwili awansowała do Klasy Okręgowej po wycofaniu się Czarnych Rząśnia, zmierzyła się w niedzielę z rezerwami Warty Sieradz. Mecz zakończył się wysoką porażką 7:1 podopiecznych trenera Patryka Trawczyńskiego, a jedynego, honorowego gola dla Zawiszy zdobył Kacper Wilkoszewski. Dla Pajęczna był to trudny początek sezonu, ale zespół szansę na rehabilitację będzie miał w najbliższą sobotę, 24 sierpnia. O godzinie 17.00, na Stadionie Miejskim w Pajęcznie podejmie drużynę LZS-u Brąszewice.
Prosna Wieruszów bez punktów po wyjeździe do Łasku
Prosna Wieruszów, podobnie jak Słowian i Zawisza, a także zespół Konopnicy rozpoczęła sezon od porażki. Na wyjeździe z UMKS Korab Łask, drużyna z Wieruszowa przegrała 3:0. Okazja do rehabilitacji? Jak najbardziej, w najbliższą sobotę, również na wyjedzie Prosna zagra z Ekologiem Wojsławice. Mecz o godzinie 17.00.
Złoczewia Złoczew błyszczy na starcie sezonu
Jedyną drużyną, która może świętować po pierwszej kolejce, jest Złoczewia Złoczew. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Kobierskiego zdominował swoje wyjazdowe spotkanie, pokonując rywali 8:2, zajmując tym samym pozycję lidera w tabeli po pierwszej serii gier. Wspaniałą formą błysnęli Adrian Sroczyński, Paweł Chlebicz i Kamil Woźniak, którzy ustrzelili dublet. Swoje trafienia dołożyli również Łukasz Mitek i Filip Kalkowski.
Już teraz można stwierdzić, że Złoczewia ponownie będzie jednym z faworytów do awansu, kontynuując dobrą passę z poprzedniego sezonu. Kibicom Złoczewii śpieszymy z informacją, że już w drugiej kolejce Klasy Okręgowej czekają na nich domowe derby. Do Złoczewa przyjeżdża Warta Sieradz II. Mecz w sobotę, o 15.00.
Podsumowanie
Pierwsza kolejka sieradzkiej Klasy Okręgowej przyniosła mieszane wyniki dla drużyn z naszego regionu. Słowian Dworszowice, Zawisza Pajęczno i Prosna Wieruszów, MLKS Konopnica będą musiały szybko wyciągnąć wnioski z bolesnych porażek, podczas gdy Złoczewia Złoczew może cieszyć się z mocnego startu i nadziei na udany sezon. Kolejne mecze już w najbliższy weekend przyniosą odpowiedź, które z tych drużyn zdołają poprawić swoją sytuację na boisku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze