Początek listopada to czas, w którym w szczególny sposób wspomina się zmarłych. 1 dnia tego miesiąca w liturgii katolickiej obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później Zaduszki.
W ciągu roku pożegnaliśmy wielu ludzi, którzy odeszli w kwiecie wieku. Zabrały ich choroby, epidemia COVID-19, wypadki. Wspomnijmy ich jeszcze raz, bo zmarli żyją, dopóki trwa pamięć o nich.