We wtorek, 23 kwietnia, podczas koncertu z okazji 25-lecia wstąpienia Polski do NATO, w Teatrze Miejskim w Sieradzu, Przemysła Serweta, dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Nadwarciański Gród, został uhonorowany okolicznościowym medalem. Minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, w ten sposób docenił jego wkład w rozwijanie współpracy w ramach sojuszu czyli zauważył działania Serwety w Stowarzyszeniu Przyjaciół 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.
Podczas wtorkowego koncertu przed publicznością wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz soliści. Medale „25 lat Polski w NATO” uhonorowanym wręczył w imieniu szefa MON wiceminister Cezary Tomczyk. Oprócz Przemysława Serety odznaczeni zostali Dorota Ryl (wojewoda łódzka), Mariusz Bądzior (starosta sieradzki), Jacek Walczak (prezydent Sieradza w latach 2006-2014), Paweł Osiewała (prezydent Sieradza), Hanna Zdanowska (prezydent Łodzi), Konrad Pokora (prezydent Zduńskiej Woli), płk. Damian Matysiak (zastępca dowódcy Garnizonu Warszawa), płk. Wojciech Daniłowski ( dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia), Andrzej Wodzyński (właściciel Ceramiki Tubądzin), Piotr Świderski (burmistrz Błaszek) i Jarosław Janiak (wójt gminy Burzenin).
Przemysław Serweta jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.
- Medalami zostały uhonorowane osoby, które w regionie wspierają działania wojska przyczyniając się do wpierania obronności – komentuje dyrektor Ośrodka ZHP, żołnierz rezerwy.
- My jako Stowarzyszenie wspieramy działania 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Angażujemy się w przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i sportowym. Bierzemy udział w dniach otwartych, propagujemy wśród młodzieży wiedzę o Wojsku Polskim i dbamy o tradycje 15. Sieradzkiej Brygady. Czyli nasze działania zamykamy w zakresie integracji środowiska i upowszechniania wiedzy – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze