W kosza, nogę, tenisa albo siatkę – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zamościu mogą swobodnie wybierać, w co chcą grać na nowym boisku. Obiekt jest dostępny nie tylko dla milusińskich, ale też dla pozostałych mieszkańców miejscowości i regionu.
W piątek, 1 marca, oficjalnie została przecięta wstęga nowego obiektu sportowego w Zamościu, czyli nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Wydarzenie miało dla lokalnej społeczności ogromną wagę, co postanowiono podkreślić zapraszając licznych gości, przedstawicieli świata polityki oraz samorządu różnego szczebla. Uczniowie, pod okiem nauczycieli, przygotowali bardzo bogaty program artystyczny. Ponadto uroczystości swoim udziałem uświetnili członkowie Orkiestry Dętej OSP Wiewiec i Dubidze oraz mażoretki VIVA.
Dotychczas przy podstawówce w Zamościu funkcjonowało boisko o nawierzchni asfaltowej, obiekt w bardzo złym stanie technicznym. Dyrektor placówki, Anita Smejda, jak zaznacza wójt gminy Strzelec Wielkich, Marek Jednak, za punkt honoru wzięła sobie poprawę warunków do uprawiania tu sportu. Rezygnując urlopu postanowiła wykorzystać czas, kiedy marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber, był na terenie gminy, na placu przy OSP w Strzelcach Wielkich i opowiedzieć mu wraz z wójtem o potrzebie inwestycji w Zamościu. Argumenty prawdopodobnie trafiły do adresata, bowiem udało się pozyskać dotację w ramach programu „Infrastruktura Sportowa Plus” w wysokości 220 tys. zł. Całe zadanie kosztowało ponad 580 tys. zł. Różnica została pokryta z budżetu gminy Strzelce Wielkie.
Dzięki realizacji inwetcyji za ponad 0,5 mln zł powstało wielofunkcyjne boisko o nawierzchni polipropylenowej. Ponadto za płytą główną, na potrzeby przedszkolaków, powstało miniboisko dla najmłodszych, a tuż obok zamontowano trampoliny.
- Dotychczasowe boisko zagrażało zdrowiu grających i biegających dzieci – uważa wójt Jednak.
- Inwestycja wprowadza Szkołę Podstawową w Zamościu na zupełnie nowy poziom. Ze względu na położenie będzie odgrywać ważną rolę, oprócz typowej, spełniającej funkcję boiska szkolnego, także miejsca rekreacji i wypoczynku. Ze względu na swą ogólnodostępność da szansę uprawiania różnego rodzaju sportu (…).
Reklama
Samorządowiec przytoczył sław św. Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”. Zaznaczył, że obiekt znajduje się w centralnej części Zamościa i gminy. Wójt zwraca uwagę, że społeczność miejscowości skupia się wokół szkoły oraz jednostki OSP, dzięki pracy mieszkańców Zamościa i okolicznych przysiółków.
- Nie można zapomnieć o mieszkańcach Dębowca Małego, Dębowca Dużego jak również Górek- wymienia Marek Jednak.
- Wszystkie te miejscowości wspierają szkołę w Zamościu nie tylko finansowo, ale również swoją pracą. Warto wierzyć w sukces, mierzyć wysoko, pokonywać granice. Te słowa kieruję do pani dyrektor, gdyż to wspólne działanie przyczyniło się do tego, co udało się osiągnąć – podsumował wójt.
Reklama
Dyrektorka szkoły ma pełną świadomość roli, jaką odgrywa zarządzana przez nią placówka w najbliższym środowisku.
- Dzisiejszy dzień jest dla nas wielkim wydarzeniem i długo wyczekiwanym momentem, nie tylko dla całej społeczności szkolnej, ale także dla naszej społeczności – podkreślała Anita Smejda.
- Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że przy naszej placówce powstał tak wspaniały obiekt, jakim jest boisko wielofunkcyjne (…). Z ogromną przyjemnością przez ostanie tygodnie przyglądaliśmy się, jak nasze stare, zniszczone i pokryte asfaltową nawierzchnią boisko zmienia się na naszych oczach w piękny obiekt na miarę XXI w.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze