Reklama

Towerrunning wraca do gry! Marek Martyniak rozpoczyna sezon w Koszycach

Sezon biegów po schodach nabiera tempa, a jednym z zawodników gotowych na wyzwania jest wielunianin Marek Martyniak. W niedzielę, 16 lutego, stanie na starcie Vraňarske Garadiče – prestiżowych zawodów zaliczanych do Pucharu Słowacji, które rozgrywane będą w Business Centre Košice. To dla niego pierwsza okazja w tym roku, by zmierzyć się z czołówką słowackiego towerrunningu.

Rywalizacja polega na dwukrotnym wbiegnięciu na 12. piętro budynku, co oznacza pokonanie łącznie 582 schodów i 84 metrów przewyższenia. Sprintowy charakter zawodów wymaga od uczestników ogromnej dynamiki i wytrzymałości. Martyniak, który z optymizmem podchodzi do startu, liczy na miejsce w czołowej piętnastce – To dla mnie duże wyzwanie, ale i świetna okazja, by sprawdzić się na tle najlepszych słowackich zawodników – przyznaje Martyniak – Biegi na krótkich dystansach po schodach to specyficzna konkurencja, gdzie liczy się nie tylko kondycja, ale także strategia i technika – dodając w rozmowie z portalem kulisy.net. Trzymamy zatem kciuki, za dobry wynik wieluńskiego zawodnika podczas słowackiego startu.

 

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości