Policja w Łasku zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy ukradli kobiecie skuter. Okazało się, że to nie pierwszy ich skok. Na szczęście pojazd udało się odzyskać, a złodzieje wkrótce staną przed sądem.
W niedzielę, 19 maja funkcjonariusze policji w Łasku otrzymali zgłoszenie o kradzieży skutera marki Jawa. Ustalono, że do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja na jednym z łaskich parkingów osiedlowych. Funkcjonariusze szybko wytypowali dwóch mężczyzn, którzy w przeszłości dokonali już takich kradzieży. Ich przewidywania szybko się potwierdziły.
- Złodzieje to 20 i 16-latek, który jak się okazało był poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z ośrodka wychowawczego. Obydwaj przyznali się do kradzieży i zgodnie potwierdzili, że chcieli go sprzedać - mówi asp. szt. Anna Piechota z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.
Reklama
Ostatecznie pojazd wrócił do właścicielki, która osobiście podziękowała policji za odzyskanie skutera. Złodzieje wkrótce staną przed sądem. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast 20-latkowi grozi nawet pięć lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze