Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach opanowały umiejętności dekorowania potraw za pomocą carvingu, czyli sztuki artystycznego wykrawania w owocach i warzywach. Było to możliwe dzięki warsztatom, sfinansowanym z budżetu Powiatu Wieluńskiego.
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach przystąpiło do konkursu na realizację zadania publicznego finansowanego ze środków budżetowych Powiatu Wieluńskiego z zakresu promocji i aktywizacji środowisk pozarządowych Powiatu Wieluńskiego. Udało się pozyskać dotację, w wysokości 3 tys. zł, na zadanie pn. ,,«Nie tylko smacznie, ale i pięknie» - warsztaty dekorowania potraw za pomocą carvingu, których celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie dekoracji z warzyw i owoców.”
- Pracowałam w Klubie Seniora w Paprotni i tam robiliśmy takie warsztaty – mówi Anna Krześniak, dyrektorka GCKiBP w Konopnicy.
- Pierwotnie projekt był napisany na 5 tys. zł, ale Stowarzyszenie otrzymało 3 tys. zł i zmniejszyliśmy zakres zadania.
W sumie zostało przeprowadzonych, przez instruktorkę z Szadku, osiem godzin warsztatów. Wzięły w nich udział przede wszystkim członkinie KGW w Rychłocicach, ale i panie z innych kół. W ramach projektu zakupiono także specjalne noże do carvingu.
Ostatnie zajęcia odbyły się w czwartek, 7 września, w sali OSP w Rychłocicach.
- To już było drugie spotkanie, podczas którego doskonaliłyśmy umiejętności z carvingu – relacjonuje Jolanta Mitka z KGW w Rychłocicach.
- Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych pań. Okazało się, że panie z naszego KGW są bardzo uzdolnione. Wszystkie szybko opanowały podstawowe cięcia i pięknie rzeźbiły w warzywach i owocach.
- Świetnie się bawiłyśmy podczas warsztatów. Nabyte umiejętności będziemy prezentować na festynach, festiwalach, a także w domu, przygotowując rodzinne spotkania – podsumowuje Mitka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze