Hala sportowa ZS1 w Wieluniu gościła w sobotni poranek, 23 września, Wieluński Turniej Koszykówki Dzikich Drużyn 3x3. W zawodach zaprezentowało się około 60 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Organizatorem koszykarskiego turnieju, we współpracy z WKS Sharks, (sekcja koszykarska klubu) było stowarzyszenie ,,Łączy nas Wieluń”.
- Stowarzyszenie pracuje na różnych płaszczyznach, staramy się pozyskiwać środki na jakieś aktywności, by urozmaicać, to co dzieje się w Wieluniu dla naszych mieszkańców – mówiła Joanna Skotnicka – Fiuk, prezes stowarzyszenia ,,Łączy nas Wieluń”.
Reklama- Tym razem udało nam się pozyskać środki z konkursu ,,Moce nadŁódzkie” i bardzo dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie wniosku Zarządowi Województwa Łódzkiego, bo dzięki temu możemy się dziś spotkać w hali ZS1 i odbyć turniej.
W sobotnich rozgrywkach uczestniczyło około 60 młodych zawodników i zawodniczek.
- Bardzo lubię koszykówkę, ponieważ po pierwsze jest to sport grupowy, mogę polegać na koleżankach z zespołu i to po prostu świetna dyscyplina – podkreśliła Aleksandra Buda, która trenuje koszykówkę raz w tygodniu.
Reklama- Nikt z tej sali nie wyjdzie dzisiaj bez nagrody, więc mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z imprezy. Liczymy, że dzięki turniejowi ta aktywność z zakresu koszykówki będzie coraz większa i szersza. Pozyskać nowy narybek i zainteresować kolejne młode osoby do gry pomoże też sekcja koszykarska – dodała Joanna Skotnicka – Fiuk.
Do rywalizacji łącznie przystąpiło 13 zespołów.
- Chciałbym wam pogratulować takich zainteresowań sportowych, że właśnie chcecie swoją energię, której w młodym wieku jest dużo, rozładować na sali sportowej – zwrócił się do młodzieży Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.
Reklama- Mając takich trenerów, którzy wiedzą jak rozwijać wasz warsztat koszykarski, myślę, że będziecie zadowoleni ze swoich postępów – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze