Tegoroczny Dzień Dziecka w Pajęcznie okazał się być nietypowym, ponieważ świętowano go przez dwa dni. 1 czerwca zabawę zorganizowano w Parku Miejskim przez Ratuszem, zaś w niedzielę 5 czerwca na festynie z okazji tego wyjątkowego dnia w roku, bawiono się przy Parafii Narodzenia Pańskiego.
W Parku Miejskim tradycyjnie zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych z okazji ich święta. Mały park zamienił się więc w arenę sportowych zmagań, pojawiło się stoisko malowania twarzy, wszystkie dzieciaki słodyczami częstował pingwin, maskotka z pajęczańskiej Komendy Policji. A wszystko odbywało się pod czujnym okiem i opieką pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednym słowem zabawa na całego. Nie był to jednak koniec atrakcji przygotowanych dla dzieci z miasta z okazji ich święta. Duży wspólny piknik na Dzień Dziecka zorganizowano bowiem w niedzielne popołudnie na placu przy Parafii pod wezwaniem Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Wspólna impreza Urzędu Miasta i wspólnoty parafialnej przyciągnęła licznych uczestników, a wśród atrakcji dominowały występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się między innymi najmłodsi uczestnicy zajęć MOK-u, tych taneczno – ruchowych jak i wokaliści i instrumentaliści z ogniska muzycznego. Zagrały Pajęczańska oraz Kleszczowska Orkiestra Dęta – ta ostatnia wystąpiła w towarzystwie mażoretek. Swój udział muzyczny w festynie miał także burmistrz miasta Piotr Mielczarek. - Nieco improwizacyjnie na potrzebę festynu stworzyliśmy wraz utalentowanym Mikołajem Kuchciakiem, jego tatą Piotrem oraz Kubą Hesem, autorem piosenki "Moje Małe Miasto", zespół o roboczej nazwie Family Band. Było mi bardzo miło muzycznie włączyć się w obchody Dnia Dziecka w naszym mieście - komentował tuż po swoim występie na festynowej scenie włodarz Pajęczna. Gwiazdą pikniku był ksiądz Jakub Bartczak, zwany raperem w sutannie. Swoim występem zachęcił do wspólnego śpiewania zarówno najmłodszych towarzyszących mu na scenie jak i tych nieco starszych uczestników festynu. Wspólną niedzielną zabawę zakończono w Pajęcznie przed 21.00.
Magdalena Lizurej
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze