03/04/2025 | Autor: Kulisy Powiatu | źródło: kulisy.net
OSP KSRG Wieluń - nowy defibrylator Fred PA-1 Zespół OSP KSRG Wieluń wprowadził właśnie nowy defibrylator Fred PA-1. Jest to drugie takie urządzenie w ich posiadaniu. Dzięki wsparciu lokalnych firm oraz akcji społecznej, mógł być zakupiony kompleksowy zestaw zawierający także specjalną kapsułę i abonament. Teraz defibrylator jest ogólnodostępny 24/7 i cały czas monitorowany, co pozwoli na udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Lokalizator GPS dodatkowo usprawni reakcję ratowników. Mieszkańcy Wielunia mogą czuć się o wiele bezpieczniej, mając pewność, że w razie potrzeby pomoc jest na wyciągnięcie ręki.
fot.: OSP KSRG Wieluń