Reklama

60-latka pijana: Wracamy do wypadku z Raciszyna

Wracamy do kolizji drogowej, jaka miała miejsce 21 stycznia w godzinach popołudniowych w Raciszynie, gm. Działoszyn, na drodze krajowej nr 42. Przypominamy, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Okazało się, że sprawczyni kolizji była nietrzeźwa.

Jak informuje asp. Wioletta Mielczarek, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60-letnia kobieta kierująca pojazdem Nissan Qashqai nieprawidłowo wykonała manewr włączania się do ruchu, w wyniku czego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pojazdowi ciężarowemu. W konsekwencji doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a cała sytuacja zakończyła się uszkodzeniami pojazdów i zarzutami, które niebawem usłyszy 60-latka.

- Okazało się, że kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości, badanie alkomatem u kierującej wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierowca ciężarówki był trzeźwy - mówi rzeczniczka z pajęczańskiej komendy. 

Reklama

Uczestnicy zdarzenia są mieszkańcami gminy Działoszyn. Za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kobieta będzie odpowiadać przed sądem. Straciła też prawo jazdy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/01/2026 14:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości